Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
13.08.2013 14:32

Черкащина завершила збір ранніх зернових культур із рекордними показниками


Сьогодні у прес–центрі обласної державної адміністрації відбулася прес–конференція заступника голови облдержадміністрації Анатолія Івашкевича на тему: "Хід жнивної кампанії – 2013 та підготовка до проведення осінньої посівної озимих зернових культур".

Звертаючись до журналістів обласних засобів масової інформації Анатолій Івашкевич наголосив, що станом на сьогодні хлібороби області стовідсотково справились зі збором ранніх зернових і зернобобових культур. Загалом, зібрано 1 430,0 тис. тонн збіжжя при середній урожайності 46,4 ц/га, що на 7 ц/га більше минулорічного показника. Власне, це – найвища врожайність за останні 20 років.

Озимої пшениці обмолочено на 204,0 тис. га (100%), намолочено – 1 077,0 тис. тонн, при середній урожайності 52,6 ц/га (в 2012 – 43,9 ц/га) і це – найкраща врожайність цієї культури в Україні та рекордний показник за весь період із часу створення області. (Довідка: у 1990 році урожайність озимої пшениці становила 46,6 ц/га).

Порадував високою врожайністю і озимий ячмінь: на площі 23 тис. га (100%) його намолочено 104 тис. тонн, при урожайності 45,1 ц/га (в 2012 – 37,0 ц/га). Це також найвища врожайність цієї культури за 60 років існування нашої області.

Завершено й збір ярих зернових культур, урожайність яких також перевищує минулорічні показники: ячменю – 31,0 ц/га, пшениці – 35,3 ц/га, вівса – 28,8 ц/га, гороху – 26,5 ц/га.

Озимого ріпаку обмолочено на майже 57,0 тис. га (100%), намолочено 170 тис. тонн, при урожайності 29,9 ц/га, що на рівні минулого року.

Заступник голови облдержадміністрації Анатолій Івашкевич за найвищими показниками урожайності ранніх зернових та зернобобових культур відзначив Уманський, Чорнобаївський, Монастирищенський райони, де урожайність становить 51,0, 50,5, та 50,4 ц/га відповідно. (Найнижча урожайність в Драбівському – 38,5 та Христинівському – 43,1 ц/га районах).

Анатолій Івашкевич підкреслив, що такого вагомого результату вдалося досягнути завдяки застосуванню передових аграрних технологій, належному матеріально–технічному забезпеченню господарств, і, що найголовніше, – висококваліфікованим кадрам: керівників господарств, агрономів, механізаторів, комбайнерів та ін.

Поміж кращих господарств за урожайністю зернових та зернобобових культур заступник голови облдержадміністрації назвав: Філію ПрАТ НВФ "Урожай" с. Шубині Стави Лисянського району (63,4 ц/га); ТОВ "Агро–Рось" Смілянського району (60,2 ц/га); Філія ПрАТ "Райз–Максимко" Уманського району (55,0 ц/га), ТОВ "Промінь АА"Тальнівського району (53,0 ц/га), СТОВ "Нива" Золотоніського району (52,3 ц/га).

Найвищу урожайність озимої пшениці мають Монастирищенський – 58,4, Чорнобаївський – 58,0 та Уманський – 57,9 ц/га райони. (Найнижчу в Драбівському – 40,8 та Чигиринському 46,9 – ц/га районах).

Найкращі показники з урожайності озимої пшениці мають господарства: АФ "Дружба" с. Пішки Корсунь–Шевченківського району (79,3 ц/га), ТОВ "Урожай" с. Водяне Шполянського району ( 76 ц/га), ФГ "Ромашка – Плюс" Городищенського району (75,0 ц/га), ПОП "Відродження" м. Шпола (71,0 ц/га), Філія ПрАТ НВФ "Урожай" с. Чаплинка Лисянського району (68,8 ц/га).

Найкращі показники з урожайності озимого ріпаку отримали в Чорнобаївському, Корсунь–Шевченківському та Звенигородському районах (становить 34,0, 33,5 та 33,3 ц/га відповідно), при загальнообласному показникові 29,9 ц/га. (Найнижча урожайність в Драбівському 25,5 та Христинівському 23,0 ц/га районах). Кращі із господарств –ТОВ "ЛНЗ–Агро" с. Лебедин Шполянського району (64,2 ц/га) та ТОВ "Дукра–Агро" с. Роги Маньківського району (43,1 ц/га).

Анатолій Івашкевич відзначив найкращі екіпажі зі збору ранніх зернових та зернобобових культур, зокрема, Сергія Снігира та Миколи Матвієнко з ДП "Агрофірма "Іскра" Золотоніського району, сімейний екіпаж Миколи та Юрія Євмин зі СТОВ "Світанок" та молодіжний екіпаж Миколи та Володимира Душків із ПСП "Нива" із Чорнобаївського району.

Галузь сільського господарства залишається однією із найпривабливіших для вітчизняних і зарубіжних інвесторів. Завдяки рентабельності виробництва протягом останніх років у сільгосппідприємствах області сформовано потужну технічну базу. Як зазначив Анатолій Івашкевич, у цьогорічних жнивах було задіяно1 943 зернозбиральних комбайнів, із яких 800 – високопродуктивні. Також працювало майже 4 200 тракторів, 1 500 одиниць іншої техніки. Черкащина одна із небагатьох областей України, де до збирання зернових не залучено з інших регіонів жодного високопродуктивного комбайну. Натомість наявний парк сільськогосподарської техніки дозволив завершити збір ранніх зернових та зернобобових культур і ріпаку в оптимальні агротехнічні строки. За сучасними аграрними технологіями нині триває підготовка ґрунтів до посіву озимини під урожай 2014 року.

– За сприятливих погодних умов нинішнього року очікуємо зібрати понад 3,6 млн. тонн збіжжя, – повідомив Анатолій Івашкевич.

За його словами, для зберігання багатого цьогорічного врожаю задіяні 34 хлібоприймальні підприємства, загальною місткістю близько 1,8 млн. тонн. Навіть зважаючи на те, що частина зерна піде на оплату за оренду земельних паїв, інша – тваринницькій галузі, потреба в нових площах зерносховищ залишається значною.

– Черкащина зацікавлена у будівництві нових та розширенні діючих елеваторів, на загальну ємність від 800 тис. тонн до 1 млн. тонн. Нещодавно про готовність розпочати в Умані будівництво сучасних потужних елеватора, комбікормового заводу, ємністю 400 тис. тонн, заявила ПАТ "Укрлендфармінг". Обласна влада всебічно сприятиме появі нових будівництв та розширенню діючих підприємств, – наголосив заступник голови облдержадміністрації. Анатолій Григорович пояснив журналістам, що саме від можливості належного зберігання зерна, доведення його до необхідних кондицій вдається утримувати закупівельні ціни на нього.

Заступник голови облдержадміністрації зауважив також, що аграрії області ще мають вправитись із значним фронтом робіт. Адже до збирання підлягають 356 тис. га пізніх зернових культур, зокрема, кукурудзи на зерно – 348,0 тис. га, гречки – майже 5,0 тис. га, проса –1,6 тис. га, інших зернових – майже 2,0 тис. га. До речі, потреби області в круп’яних культурах буде повністю задоволено.

Із технічних культур очікується збір цукрових буряків на площі15,0 тис. га, сої – 102 тис. га, соняшнику – 154,0 тис. га, картоплі – 53,0 тис. га, овочів – 22,0 тис. га. Урожайність кукурудзи та цукрового буряка прогнозується на рівні 67,7 та 380 ц/га відповідно, картоплі – 133 ц/га.

Щодо зменшення площ під цукровий буряк в нинішньому році, то,як пояснив Анатолій Івашкевич, цей процес був пов'язаний із великим перехідним залишком наявного минулорічного цукру. Тож аби уникнути його перевиробництва аграрії скоротили цьогорічні площі під цю культуру. Натомість уже під урожай наступного року планується підготувати 35 – 40 тис. га глибокої оранки.

Така вже хліборобська доля, що ще не завершивши збір вирощеного цьогорічного врожаю, аграрії дбають про наступний рік, адже від того, як організовано і якісно буде проведено осінню посівну значною мірою залежатиме рівень виробництва сільськогосподарської продукції в наступному році.

Тож, за словами Анатолія Івашкевича, нині триває активна закупівля мінеральних добрив на комплекс літньо–осінніх польових робіт: (потреба 121,1 тис. тонн) закуплено добрив майже 32 тис. тонн (26,1%) з них азотних – 13 тис. тонн, фосфорних – 1,3 тис. тонн, калійних – 1,2 тис. тонн, комплексних – 16,0 тис. тонн.

Анатолій Івашкевич повідомив про плани щодо посіву озимих зернових культур:

– У всіх категоріях господарств під урожай 2014 року планується посіяти 242 тис. га., з них – озимої пшениці – 212,0, ячменю – 24,0, жита – майже 6,0 тис. га. Крім того, озимого ріпаку – 60,0 тис. га.

Нині триває перевірка насіння озимих зернових культур. При потребі 50,5 тис. тонн в області вже перевірено та засипано 23,6 тис. тонн.

Незважаючи на високі результати роботи, аграрії Черкащини постійно навчаються сучасним особливостям ведення землеробства. Тож і минулого тижня, з метою системного застосування передових інтенсивних технологій в агропромисловому комплексі області під урожай 2014 року, із забезпеченням збереження родючості ґрунтів, в с. Холоднянське Смілянського району проведено обласний науково–практичний семінар. На ньому окремо наголошувалось фахівцям–аграріям детально проаналізувати причини строкатості врожайності зернових культур у розрізі господарств із тим, аби не допустити подібних прорахунків у підготовці та проведенні посівної кампанії під урожай 2014 року.

Практику підготовки фахівців планується продовжити і наступного року.

У ході прес–конференції Анатолій Івашкевич відповів на численні журналістські запитання. Він, зокрема, повідомив про те, що днями Держказначейство отримало з Держбюджету понад один мільйон гривеньна виплату селянам дотацій за отримання молодняка великої рогатої худоби.

Підготував: Наталя БОРИСЮК
Джерело: Черкаська ОДА

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100