Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
29.05.2011 13:34

Літописець рідного міста


Іллюстрація до новини ""
Журналіст "Прес-Центру" став автором книги з історії Городища.

Городище – з тих районних центрів Черкащини, які досі не мали книги про свою історію. Фактично, "Опис Мошногородищенського маєтку" 1896 року та нарис у томі "Історії міст і сіл УРСР" 1972 року були першою й останньою помітними роботами з місцевої історії. Нарешті цієї весни крига скресла! Побачила світ книжка відомого краєзнавця, журналіста, власного кореспондента "Прес-Центру" Володимира Чоса "Городище: велика історія маленького міста".

Сторінками проходять представники таємничої культури трипільців, войовничих скіфів, археологічні пам'ятки яких знайдені на території міста. Перед читачами оживає образ легендарного кошового отамана Івана Сірка, який 1664 року штурмував польську фортецю, що височіла у центрі містечка. Оживають образи Катерини і Юрія Хмельницьких (дітей великого гетьмана), які деякий час жили в Городищі. З книжки Володимира Чоса стають відомими деталі біографії колишніх власників Городища – князя Михайла Воронцова і графині Катерини Балашової, які зробили значний внесок у розвиток міста.

Для створення книги багато безцінної інформації автору надали нащадки славетних родин Симиренків, Філіпченків, Павленків. Наведені спогади більше 70 городищенських старожилів – безцінні свідчення про довоєнний період, життя в роки окупації, про відбудову підприємств, про особливості місцевих ремесел, культурних традицій і звичаїв. В книзі надруковано близько 100 унікальних старовинних фотознімків, зібраних автором, більшість яких публікується вперше.

Книга побачила світ у рамках районної програми розвитку книговидавничої справи в Городищенському районі на 2010–2015 роки. Тому більша частина тиражу безкоштовно поширюється серед загальноосвітніх шкіл та бібліотек району.

Підготував: Микола ЩЕРБИНА
Джерело: Прес-Центр

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100