Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
16.06.2010 12:48

У Чигиринському райвідділі міліції ромів не вважають людьми?


Іллюстрація до новини "Маленький Вінджай, інвалід дитинства, уже знає, що таке несправедливість і свавілля"
Маленький Вінджай, інвалід дитинства, уже знає, що таке несправедливість і свавілля
Фото: Тетяна БІЛИК
Чоловік, який ввійшов до районного відділу міліції із наміром написати заяву на кривдника свого неповнолітнього сина-інваліда, на очах у кореспондента "Прес-Центру" вийшов звідти у розірваній безрукавці, наляканий та пригнічений.

Практично вся сім'я Людвіга Балажа, як і він сам, – неписьменні. Себе вони називають угорцями, натомість усі сусіди вважають їх "циганами". Не вміючи ані читати, ані писати, Балажа увечері 8 червня, вирушаючи до правоохоронців, потребував допомоги більш освіченої людини, аби оформити заяву. Цю роль погодилась взяти на себе кореспондент нашої газети, ставши в результаті свідком "гарячих буднів" у міліції.

У відділенні ми докладно довідалися про суть справи. Житель Чигирина Сергій Д. стверджує, що син Людвіга Вінджай відібрав у його сина велосипед і вдарив по носі. Тому самому Сергієві довелося йди "до циганів", щоб його забрати. Велосипед "цигани" віддали. Натомість, родина Балажа стверджує, що Сергій побив і Вінджая, і його вагітну матір, і батька – Людвіга.

У бійці зазвичай важко розібратися, хто правий, а хто винний. Цим має займатися слідство. Але от що ми почули того дня у відділенні міліції...

– Цигани – не люди, – так, не соромлячись журналіста, сказав про представників ромської національності дільничний інспектор. Ці слова він адресував і родині Людвіга. А потім повернувся до двох темноволосих чоловіків, які весь цей час стояли біля стіни в кабінеті і додав: – Так! Ви не люди!

І кореспондента попросили залишити відділення. Після цього, зі слів Людвіга, у відділенні його били, одягали на голову протигаз, примушували довго стояти напівприсядки, витягнувши руки вперед. Вимагали розповісти "як усе було". А коли, зовсім зневірившись, він таки промовив слова "зізнання", почали вибивати підпис. Аби не підганяли новими побоями, пояснив, що неписьменний та має не дуже добрий зір. На це отримав у відповідь: "Зараз ти в мене навчишся і писати, й читати!"

– Наразі прокуратурою та міліцією проводиться перевірка, після завершення якої можна буде коментувати цю неоднозначну ситуацію, – зазначає начальник відділу зв'язків з громадськістю Головного управління МВС України в Черкаській області Наталя Таран. – Співробітники міліції запевняють, що не ображали та не били чигиринця.

Підготував: Тетяна БIЛИК
Джерело: Прес-Центр

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100