Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
Золотоніський р-н
29.04.2011 13:06

Золотоношка потребує реанімації


Іллюстрація до новини ""
Фото: Марина МИТРОФАНЕНКО
Після чергових викидів річка, що протікає лівобережною Черкащиною, перебуває у критичному стані.

– Щороку з початком весни та підвищенням температур стає очевидним забруднення річки, яке досягло максимального рівня: гине все живе – риба, рослини... Забруднює річку головним чином золотоніське ВАТ "Веста" – підприємство, яке приймає від міста неочищені каналізаційні стоки, – стверджує активіст Союзу громадських правоохоронних організацій області Людмила Ткаченко.

Впродовж останніх декількох років екологи сигналізують про надзвичайний стан водойми, а всі заходи, які вживалися для оздоровлення річки, досі мали не комплексний, а випадковий характер, і відчутного впливу на відновлення її природного стану не справили.

Очисні споруди ВАТ "Веста" належать до комунальної власності міста Золотоноша. У Золотоніському міськвиконкомі розводять руками – мовляв, робимо все можливе, на очисних спорудах ведуться реконструкційні роботи і тому агрегат працює лише на 50%. За словами заступника міського голови Золотоноші Олега Масла, на реконструкцію очисних споруд у грудні 2010 року було виділено 3,7 млн гривень. Проте, як стверджують автори проекту реконструкції, цих коштів недостатньо.

– Техніка працює в аварійному режимі, й незважаючи на те, що останнім часом спостерігається скорочення викидів від підприємств, несправні очисні споруди додають своєї шкоди, – зазначає Олег Михайлович.

Зі слів заступника Золотоніського міського голови, на продовження робіт потрібно ще близько 7 мільйонів гривень, і вони так чи інакше будуть виділені, бо "доки є гроші, доти на очисних станціях кипить робота".

Золотоношка, яка бере початок зі ставків однойменного села на Драбівщині, протікає територією Драбівського, Золотоніського й Чорнобаївського районів (її довжина 88 км) і впадає в Дніпро. Таким чином, проблеми цієї річки – це проблеми жителів багатьох населених пунктів області.

– Сьогодні найактивніше говорять про Золотоношку. Але в нашій області багато річок, які перебувають у такому ж критичному стані, – підсумовує Людмила Ткаченко. – Золотоношка лише один із яскравих прикладів...

Підготував: Марина МИТРОФАНЕНКО
Джерело: Прес-Центр

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100