Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
Монастирищенський р-н
25.09.2018 08:06

Фермер захопив 25 гектарів землі


Монастирищенським відділом Уманської місцевої прокуратури вжито заходів щодо самовільного зайняття й використанням земель сільськогосподарського призначення.

Монастирищенським відділом Уманської місцевої прокуратури,в інтересах держави, у вересні поточного року підготовлено та скеровано до суду 3 позовні заяви за встановленими фактами самовільного зайняття земельних ділянок на території Монастирищенського району загальною площею понад100 га.

Зокрема,одне із селянських фермерських господарств Монастирищенського району за відсутності будь-яких правовстановлюючих документів самовільно використовує для вирощування сільськогосподарських культур дві земельні ділянки площею відповідно 41 га та 34 га, іншим фермерським господарством земельна ділянка площею 25 га також самовільно використовується для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та несплачена заборгованість по шкоді внаслідок самовільного зайняття даної земельної ділянки в сумі 17,5 тис.грн.

Згідно з вимогами прокурора відповідачам належить звільнити незаконно зайняті землі, які в подальшому мають бути ефективно використані державою в порядку, визначеному чинним законодавством. Робота на вказаному напряму продовжується.

Нині, Господарським судом Черкаської області відкриті провадження у справах за вказаними позовом.

Самовільне зайняття земельних ділянок є одним з найбільш серйозних порушень земельного законодавства.

Зазначене правопорушення завжди спрямоване й безпосередньо пов’язане з порушенням належних власнику прав на розпорядження земельною ділянкою, яке може бути реалізоване виключно ним.

Тому, відповідно до законодавства, за самовільне зайняття земельної ділянки громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну відповідальність, а в разі завдання значної шкоди її законному володільцю або власнику – кримінальну відповідальність, передбачену ст. 197-1 КК України.

Підготував: Аліна ПЕРЕВАЛ
Джерело: Уманська місцева прокуратура

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100