Редакція громадсько-політичного видання "Прес-Центр"
18002, м. Черкаси, вул. Гоголя, 137 оф. 20
Телефони: (0472) 564-664 – творчий та рекламний відділи.
(0472) 546-806 – бухгалтерія. друкувати ...

29.10.2008 14:15

Черкаська тютюнова фабрика закривається


Іллюстрація до новини "Стоянка біля тютюнової фабрики вже спустіла..."
Стоянка біля тютюнової фабрики вже спустіла...
Фото: Сергій КОСЕНКО
Куріння шкодить здоров’ю, а закриття тютюнової фабрики – шкодить її працівникам.

Приблизно півтисячі робітників Черкаської тютюнової фабрики можуть втратити роботу. Один з потужних виробників тютюнових виробів в Україні – компанія "Джей Ті Інтернешнл" (JTI) – оголосила 23 жовтня про наміри закрити в Черкасах тютюнову фабрику ЗАТ "Галлахер Україна" (виробляла сигарети LD, Glamour та "Ронсон") і перенести виробництво на свою фабрику в Кременчуці.

Керівництво JTI повідомляє, що буде шукати можливості переведення персоналу з черкаської фабрики до інших підрозділів компанії, а також забезпечить компенсацію та послуги з перекваліфікації, додаткового навчання та пошуку нової роботи.

Коли розпочнеться скорочення людей, постраждає і міський бюджет Черкас. Так, за словами начальника фінансового управління міськвиконкому Наталії Джуган, у 2007 році прибутковий податок з громадян компанії ЗАТ "Галлахер Україна" становив 3 067,8 млн грн., а за 9 місяців 2008 року він склав 2 118,9 млн грн.

Торік компанію "Галлахер" придбала "Джепен Тобакко" – материнська компанія JTI. Відповідно, всі активи "Галлахера" в Україні (до яких входила фабрика у Черкасах) відійшли до "Джей Ті Інтернешнл в Україні".

Рішення про консолідацію українських виробничих потужностей у Кременчуці було прийнято після детального аналізу стану виробництва та ситуації на ринку.

Фактори, що зумовили рішення, – значне збільшення виробничих та оперативних витрат в Україні, переважно через ріст світових цін на тютюнову сировину, постійне скорочення обсягів виробництва черкаської фабрики, а також значні зміни у ставках акцизного збору на тютюнові вироби в Україні.

– Фабрика у Кременчуці – сучасне виробництво, у яке компанія за весь час своєї діяльності в Україні (понад 10 років) інвестувала 132 млн доларів. А фабрику у Черкасах було надбано в результаті об’єднання з "Галлахером" лише 2007 року, – пояснює директор з корпоративних питань ЗАТ "Джей Ті Інтернешнл Компані Україна" Дмитро Редька. – Закриття фабрики у Черкасах триватиме більше року. Ми розглядатимемо різні пропозиції та побажання від потенційних інвесторів.

ДОВІДКА "ПРЕС-ЦЕНТРУ":

Історія Черкаської тютюнової фабрики:

1878 р. – заснування Черкаської тютюнової фабрики купцем І гільдії Зарицьким.

1920 р. – націоналізація фабрики, об’єднання з шістьма іншими тютюновими фабриками.

1941 р. – переміщення виробництва до Чувашії.

1944 р. – відбудова тютюнової фабрики в Черкасах.

1994 р. – придбання черкаської фабрики німецькою тютюновою компанією Reemtsma.

2002 р. – початок діяльності тютюнової фабрики "Ліггетт-Дукат Україна", згодом того ж року – зміна назви фабрики на ЗАТ "Галлахер Україна".

2007 р. – компанія "JTI-Україна" об’єднується з "Галлахер Україна", одержавши в такий спосіб контроль над Черкаською тютюновою фабрикою.

2008 р. – розпочався процес закриття фабрики в Черкасах, переміщення виробництва до Кременчука.

Підготував: Назарій ВІВЧАРИК
Джерело: Прес-Центр