Редакція громадсько-політичного видання "Прес-Центр"
18002, м. Черкаси, вул. Гоголя, 137 оф. 20
Телефони: (0472) 564-664 – творчий та рекламний відділи.
(0472) 546-806 – бухгалтерія. друкувати ...

12.07.2008 14:32

Межиріцька стоянка мисливців на мамонтів може бути визнаною пам’яткою світового значення


Іллюстрація до новини "Кістки мамонтів у Межирічі – це не тільки частина житла наших предків... В першу чергу – це частина нашої історії"
Кістки мамонтів у Межирічі – це не тільки частина житла наших предків... В першу чергу – це частина нашої історії
Фото: Євген БРУСЛИНОВСЬКИЙ
Днями у селі Межиріч на Канівщині побувала висока делегація науковців, у складі якої були директори двох столичних музеїв – Палеонтологічного та Національного науково-природничого.

На спільному з районною владою засіданні було обговорено питання будівництва спеціального музею на місці знаменитої Межиріцької стоянки мисливців на мамонтів. Для цього має бути виділено 85 соток землі та зведено необхідні споруди.

"Стійбище мисливців на мамонтів" буде невід’ємною частиною маршрутів програми "Золота підкова Черкащини". Окрім того, президент Національної академії наук Борис Патон висловив думку, що за умов зведення в Межирічі музею, об’єкт може бути взятий під патронат ЮНЕСКО як пам’ятка світового значення.

ДОВІДКА "ПРЕС-ЦЕНТРУ":

Межиріцька стоянка – пам’ятка пізнього палеоліту, що лежить біля місця впадання річки Росава в річку Рось. Датується близько 13000 р. до нашої ери.

На стоянці відкрито чотири великі наземні житла, побудовані із застосуванням великих кісток і бивнів мамонтів. Усередині жител розташовувалися вогнища із прибудованими кухонними пристроями, виробничі центри, ямки-сховища. На стоянці знайдено світильники з надколінної кістки мамонта, антропоморфні фігурки, пряжки, застібки, голки, червона вохра, бурштин та інше. В одному з жител виявлений набір великих кісток, прикрашених орнаментом і зображеннями вогню. Одним з найбільш визначних відкриттів є знахідка найдревнішого комплексу музичних інструментів, серед яких декорований барабан з черепа мамонта.

Підготував: Олександр БРАВАДА
Джерело: Прес-Центр