Редакція громадсько-політичного видання "Прес-Центр"
18002, м. Черкаси, вул. Гоголя, 137 оф. 20
Телефони: (0472) 564-664 – творчий та рекламний відділи.
(0472) 546-806 – бухгалтерія. друкувати ...

11.01.2019 18:30

15 січня у москві відбудеться "суд" над двома уродженцями Черкащини


Іллюстрація до новини ""
ФСБ Росії сповістила адвокатів команди захисту українських військовополонених моряків, що засідання "суду" з розгляду клопотань слідства про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відбудуться 15 січня.

Про це Микола Полозов, який координує захист українських військовополонених моряків, повідомив у Facebook . "Слідчі СУ ФСБ тільки що сповістили адвокатів нашої команди захисту військовополонених українських моряків, що судові засідання з розгляду клопотань слідства про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно військовополонених українських моряків відбудуться 15 січня в Лефортовському районному суді міста Москви. Початок судових засідань о 9:30", – написав Полозов. Як повідомлялося, 25 листопада прикордонні кораблі Російської Федерації в районі Керченської протоки підступно обстріляли і захопили три українські кораблі, які здійснювали плановий перехід з порту Одеса в порт Маріуполь, і 24 моряки їхніх екіпажів.

Підконтрольні Росії "суди" в окупованому Криму заарештували на два місяці всіх полонених моряків, після чого їх перевезли в Москву. Зараз 21 український військовий перебуває в московському СІЗО "Лефортово", ще троє поранених – в ізоляторі "Матросская тишина". Координатор команди адвокатів Микола Полозов повідомив, що всі захоплені Росією українські моряки заявили слідству, що є військовополоненими.

7 січня Україна подала позов до Європейського суду з прав людини проти Росії про порушення прав затриманих українських моряків.

Нагадаємо: рейдовим буксиром "Яни Капу", який росіяни захопили Азовському морі Росією разом із ще двома катерами "Бердянськ" і "Нікополь", командував черкащанин Олег Мельничук родом зі Сміли на Черкащині.

А в складі команди малого броньованого артилерійського катера "Нікополь" перебував старшина 1-ї статті Владислав Костишин, який також родом з Черкащини – з міста Христинівка.

Підготував: Ярослав ЗВЕНИГОРА
Джерело: Прес-Центр