Редакція громадсько-політичного видання "Прес-Центр"
18002, м. Черкаси, вул. Гоголя, 137 оф. 20
Телефони: (0472) 564-664 – творчий та рекламний відділи.
(0472) 546-806 – бухгалтерія. друкувати ...

08.11.2018 16:47

Понад 6 тисяч черкащан пройшли професійне навчання


За сприянням в працевлаштуванні у січні-жовтні до обласної служби зайнятості звернулось понад 26,6 тис. безробітних осіб.

У січні – жовтні понад 7 тис. роботодавців регіону поінформували центри зайнятості та філії ОЦЗ про наявність майже 36,5 тис. вакансій.

Збільшення надходження розширило можливості служби зайнятості щодо працевлаштування пошукачів роботи. З початку року за сприяння служби зайнятості роботу отримали 33,9 тис. осіб, що на 1,8 тис. осіб більше, ніж у січні – жовтні минулого року.

Слід зазначити, що 45% з них були працевлаштовані в перші дні після звернення до центрів зайнятості та філій ОЦЗ ще до набуття статусу безробітного.

За сприяння служби зайнятості роботою забезпечено 8,9 тис. осіб, які потребують додаткових гарантій держави у працевлаштуванні, з них 626 осіб з інвалідністю, майже 15 тис. жінок, 11 тис. осіб з числа молоді у віці до 35 років, 16,3 тис. мешканців сільської місцевості.

За направленням центрів зайнятості та філій ОЦЗ працевлаштовано 95 внутрішньо переміщених осіб та 324 особи з числа демобілізованих військовослужбовців учасників АТО.

До тимчасової зайнятості залучили понад 9,8 тис. осіб шляхом їх участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

З метою стимулювання створення нових робочих місць, в першу чергу для осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, роботодавцям надавалась компенсація витрат єдиного соціального внеску. У такий спосіб, з початку року були працевлаштовані 372 особи з числа безробітних.

Завдяки отриманню одноразово допомоги по безробіттю 45 осіб відкрили власну справу. Основними напрямками підприємницької діяльності є сфера оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів, сільське господарство тощо.

Для допомоги у здобутті і вдосконаленні професійних знань, умінь та навичок організовувалось професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації безробітних. Навчання здійснювалось під замовлення роботодавців або для самозайнятості людини. З початку року 6,7 тис. безробітних підвищували конкурентоспроможність на ринку праці.

Станом на 1 листопада послугами обласної служби зайнятості користувалось 14,3 тис. безробітних, що на 1,7% менше ніж на цю дату торік. З них 10,4 тис. осіб отримували допомогу по безробіттю. Середній розмір допомоги по безробіттю у жовтні становив 2510 грн, що на 480 грн більше, ніж у жовтні 2017 року.

Повідомляє відділ статистики та прогнозування ОЦЗ.

Підготував: Аліна ПЕРЕВАЛ
Джерело: Черкаська ОДА