Редакція громадсько-політичного видання "Прес-Центр"
18002, м. Черкаси, вул. Гоголя, 137 оф. 20
Телефони: (0472) 564-664 – творчий та рекламний відділи.
(0472) 546-806 – бухгалтерія. друкувати ...

26.10.2005 16:09

Сергій Сітько: "Наша медицина не знає, чим відрізняється життя від смерті"


Професор Сергій Сітько – доктор фізико-математичних наук, шевальє Бельгійського королівства, директор науково-дослідного центру квантової медицини "Відгук" у Києві.

Фізичні можливості професора, попри вік, вражають. Щодня – великі навантаження на всі м’язи. Ще – "похід китайськими меридіанними точками" й самозаглиблення. Родина, яка вже 20 років не вживає жодних ліків. Хоча починалося все, як зізнається дружина Сергія Пантелеймоновича Сітька Ірина Добронравова, з того, що "десь на другій чи на третій зустрічі ми почали з ним сперечатися, з ним ніхто ніколи не сперечався… Я думаю, що це було вирішальним…" Хоча до "гармонії", до Бога й навіть до відкриття природи життя вони йшли дуже драматично – через смерть власного сина.

– Сергію Пантелеймоновичу, Ваш винахід – дійсно важливий для науки?

– У свій час це була основна наукова робота Радянського Союзу під егідою безпосередньо двох президентів Академії наук СРСР і Академії наук України – Александрова і Патона. Александров вважав, що це – найбільш фундаментальна робота Радянського Союзу. Я від нього і Державного комітету науки і техніки отримав надзвичайні повноваження. Міг залучити до цієї роботи будь-кого на терені СРСР, не привозячи в Київ, і створити їм найкращі умови для праці. Замовниками нашої роботи були всі центральні відомства Союзу і України – академії наук, вищі школи, держкомітети, міністерства. Я отримав більше 500 резолюцій, щоби створити таку унікальну наукову групу. З 1982 р. упродовж 4 років через кожні три місяці я з фізиками, біофізиками і медиками їздив до Москви звітувати, десятки комісій перевіряли нас. Коли перевірили все, що могли, у 1986 році сказали: "Все, тепер треба, щоб це відкриття вибухнуло на весь світ. Радянський Союз дає світові розуміння природи життя!" І через 3 місяці ми вже давали наукову продукцію, а через 3 роки, в 1989 р., вперше в історії була проведена міжнародна експертиза наукових досліджень, які проводилися в Радянському Союзі. Коли Чазов мене викликав і запитав, що ми зробили, то я йому все розповів. А він мені сказав: "Професоре, я нічого не зрозумів, я взагалі слів таких не знаю, і певен, що в країні ніхто із медиків не зрозуміє, що Ви зробили. У світі є такі люди, які зрозуміють відкриття?" Кажу: "Є". "Ви їх знаєте?". "По роботах". "Не боїтеся міжнародної експертизи?" "Ні". "Давайте". У травні 1989 року уряд запросив у Київ 12 провідних фахівців світу на чолі з одним із творців квантової механіки. Міжнародна комісія визнала, що це новий напрямок природознавства – фізика живого, ввели термін "physics of the life".

Американський посол Роман Попадюк, як тільки відкрив в Україні посольство, на третій день був у мене і сказав, що моє відкриття – найбільш вагомий інтелектуальний внесок України у світову цивілізацію – відкриття природи життя.

Американські лікарі підтвердили ефективність мого лікування. А перед цим у мене був досвід лікування в Німеччині: міжнародна комісія завила, що, може, це "ефект Радянського Союзу", бо такого не може бути. Вибрали приватну клініку доктора Кіфа в містечку, де народився Коль. Кіф підібрав 34 хворих, які вважалися невиліковними. Дали нам місяць часу. І ми всіх підняли на ноги, зокрема і хворих на СНІД, на рак. З точки зору уявлень медицини це було неможливо.

Як розпався Радянський Союз, для України "тягар" феноменального відкриття виявився заважким. Свого часу в нас працювало близько 400 осіб. Цього року фінансування настільки зменшили, що залишиться 20–30 працівників. Попередній уряд, нібито такий "соціальний", наказав збільшити зарплату, але ж фінансування не збільшив. І мусиш звільняти десятки людей.

Політичні діячі не можуть мати своєї думки. Вони базуються на висновках так званих "експертів" академії медичних наук, які взагалі таких слів не знають. В медичному університеті зараз фізику викладають 2 місяці, математику зовсім не викладають. Натомість один із висновків мого відкриття – що тільки підхід до розуміння природи життя вимагає всіх знань людства. Це і електродинаміка, і квантова механіка, і теорія дисипативних структур, і синергетика, і теорія поля, і нерівноважна термодинаміка, і кібернетика, і сучасна математика (теорія фракталів, хаосу, катастроф, нелінійних диференційних рівнянь) – усі знання. А лікарі слів цих не можуть вимовити, бо зробили з медицини ремесло. І доки не було відкриття природи життя, вони мали моральне право на існування, а зараз вони не мають такого права.

– Як Ви, наприклад, можете допомогти людині з онкозахворюванням?

– Коли вже в неї останні стадії захворювання, і вона вмирає, то я не можу сказати, що можу врятувати. Але зроблю більше ніж будь-хто. Бо наша медицина не розуміє природу життя, вона не знає, чим відрізняється життя від смерті. Тисячі років існує медицина і не знає цього, хоча емоційно кожна людина відчуває, що життя від смерті фундаментально відрізняється. А медицина базується виключно на фрагментарних уявленнях: жива людина має дихати, мати пульс, відповідний аналіз крові і сечі такі-то… Це примітив. Можна створити робота із усіма цими характеристиками, але він не буде живим. Я допоможу хворому, бо знаю, з якого боку життя, з якого смерть, я буду його рухати в бік життя. Медицина ж веде людину емпірично, випробовуючи всі рухи, а фундаментальній науці не треба статистики.

– Коли Ви зрозуміли, що зробили відкриття природи живого?

– Це був 1980 рік. До цього я медициною не цікавився. Все життя я займався ядерною фізикою, і в 1980 р. я був уже доктором фізико-математичних наук і професором кафедри ядерної фізики київського університету. Мій син захворів на хворобу Пертоса. Дорослим роблять операцію, а з дітьми більше використовують консервативний метод лікування, тобто дитина повинна постійно лежати в ліжку (інколи до 5 років) "на витяжці", тобто прив’язують до ноги гирю. Уявіть, дитині 8 років, і треба, щоб вона постійно лежала на спині, не рухаючись. Я тоді почав цікавитися: невже медицина більше нічого не може зробити? А що в Москві, в Америці, а там, а там? Я дізнався про те, що наша медицина дуже примітивна, адже раніше я наївно думав, що всі науки фундаментальні. Мені стало страшно. Медицини як науки не існує! Ремісники займаються найголовнішим – життям людини!

Я долучив до пошуків свого батька, який ще до війни був першим завідувачем кафедри генетики київського університету, учнем академіка Шмальгаузена. Він мені якось приніс вирізку із газети, де йшлося про те, що одеські лікарі лікували очі методом скін-ефекту. Так лікарі розігрівали роговицю ока. Механічні, по суті примітивні уявлення. Але цікавість мою викликало те, що в лікарів зламався тоді звичайний частотний генератор, а їм прислали генератори міліметрових хвиль, які тільки-тільки з’явилися в країні. Діапазон міліметрових хвиль був новим. І яке було в лікарів здивування, коли після операції на око виявили, що в людини вилікувалася 20-річна виразка шлунку.

В мене вперше спала думку, що ми торкнулися якоїсь загадки, яка має відношення до природи життя, до фундаментальної, тобто ядерної, атомної, молекулярної фізики – коли є власні характеристичні частоти. Фундаментальна фізика до мого відкриття знала ядерний, атомний і молекулярний рівні організації матерії. Четвертий рівень квантової організації природи я і відкрив.

Після того, як я виявив залежність певних точок людини від частоти, батько каже: "Якщо це має відношення до природи життя, то китайські мудреці повинні були це знати тисячі років тому". Це був другий поштовх. Зрозумів, чому медицина західна не сприймала китайську, хоча китайські "голки" вона проковтнула давно. В основі китайської медицини лежать не голки самі по собі, як багато хто вважає, а уявлення про так звані "меридіани" – канали, які пов’язують кінчики пальців рук і ніг із внутрішніми органами.

– У чому відкриття природи життя?

– У виявленні існування електромагнітного каркасу, електромагнітного поля організму. Тобто геном, спадкова інформація реалізується не безпосередньо на рівні реплікації ДНК, транскрипції РНК, трансляції білків, тобто ділення клітин, напрацювання білків – і все, не більше, як пишуть в підручниках з генетики. Насправді все це керується когерентним полем живого – де і які напрацьовувати білки, які клітини… Когерентне поле організму створюється у відповідності з геномом. Воно забезпечує стійкість і цілісність організму.

Але виникають ситуації, коли деформується сам каркас, і він уже не відповідає геному. І тоді "зіпсований" каркас під себе починає деформувати анатомо-морфологічну структуру, тобто руйнує організм – змінюються печінка, кістки, мозок тощо. І щоб лікарі не робили, людина буде хворіти і хворіти. Тому єдиний вихід – спробувати поновити каркас когерентного поля. Квантова медицина знає, де на поверхню тіла виходять контрольні точки, які в китайській медицині звуться "точками акупунктури". І всі меридіани є елементами каркасу. Через меридіанну систему і поновлюється каркас.

– Чи мають свої "каркаси" тварини і решта живих організмів?

– Є поле всієї сукупності людей, поле кожного виду і роду живого, наприклад, тих же собак, котів тощо. Саме це забезпечує стійкість ознак кожного виду і роду. Якщо б жінка виносила в утробі дитину в спеціальній ізолюючій камері, то дитина народилася б без інстинктів, тобто вона не змогла б їсти, пити, кричати… Інстинкти – це когерентне поле кожного виду. З цієї причини, коли в космосі намагалися вирощувати боби та інше, з цього нічого не вийшло. Я вважаю, що Бог – це загальне когерентне поле всього живого, який створив цю взаємодію і саморозвивається. Людина народжується і вже 99% інформації вона в мозку має. 1% – це її розвиток, її внесок, причому дуже важливий – вона повертає його Богу.

Підготував: Олександр СОЛОНЕЦЬ
Джерело: Прес-Центр