Редакція громадсько-політичного видання "Прес-Центр"
18002, м. Черкаси, вул. Гоголя, 137 оф. 20
Телефони: (0472) 564-664 – творчий та рекламний відділи.
(0472) 546-806 – бухгалтерія. друкувати ...

09.10.2018 18:09

Фермери звільнили 41 гектар самовільно зайнятої землі


Захищаючи інтереси держави, прокуратура Черкащини відреагувала на факт самовільного зайняття земельної ділянки державної власності у Монастирищенському районі та звернулася до суду з позовом про її звільнення.

У ході здійснення представницької діяльності Уманською місцевою прокуратурою виявлено факт порушення державних інтересів та встановлено, що фермерське господарство без жодних правовстановлюючих документів самовільно зайняло та засіяло соняшником земельну ділянку площею понад 41 га, чим за розрахунками управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області заподіяно майнову шкоду державі на загальну суму понад 78 тис. грн.

Сплативши вказану шкоду, господарство визнало факт використання земельної ділянки, здійснений з грубими порушеннями вимог земельного законодавства, однак земля залишилась не повернутою, а державні інтереси – не поновленими.

За їх поновленням до суду звернувся прокурор, який вимагав зобов’язати фермерське господарство звільнити самовільно зайняту землю.

Під час розгляду справи за вказаним позовом установлено, що відповідачем земельну ділянку, що є предметом позову прокурора, звільнено добровільно, у зв’язку з чим провадження судом закрито.

Питання недопущення інших випадків незаконного використання спірної землі прокуратурою взято на контроль.

Повідомляє прес-служба прокуратури Черкаської області.

Підготував: Аліна ПЕРЕВАЛ
Джерело: Прокуратура Черкаської області