Редакція громадсько-політичного видання "Прес-Центр"
18002, м. Черкаси, вул. Гоголя, 137 оф. 20
Телефони: (0472) 564-664 – творчий та рекламний відділи.
(0472) 546-806 – бухгалтерія. друкувати ...

12.07.2018 14:56

Чигиринські лісівники закликають берегти ліс від вогню


Лісові пожежі завдають великої шкоди для лісу.

Це стихійне явище майже стовідсотково є рукотворним, тобто за кожним загоранням стоїть людський фактор. іншими словами це значить, що діями одних рук, якими керувала не зовсім здорова свідомість, знищується творіння інших рук людських, спрямованих на створення лісів.

Необачно залишене кимось непогашене вогнище, викинутий недопалок чи сірник – першопричина лісових пожеж. Щорічно під час "грибного сезону" різко збільшується кількість пожеж, винуватцями яких є любителі цього "тихого полювання". Захопившись процесом пошуку грибів ці громадяни викидають недопалки, палять вогнища, які згодом переростають у лісові пожежі. Тепер давайте задумаємось, ціна якого кілограма грибів не не йде ні в яке порівняння із знищеним лісом та тими проблемами, які створює така надзвичайно жахлива рукотворна подія. З часом на ділянках лісу, вражених вогнем, засихають дерева, які потрібно видаляти в ході проведення вибіркових чи суцільних рубок.

А в умовах пильного контролю з боку деяких "захисників природи" виникає ряд недоречних запитань з приводу рубок лісу. так ось тут хочеться їм відповісти: а хіба було б по-господарському залишити на корені гнити засохлий ліс, який можна використати вже хоч і на дрова, але все таки з користю. Пам’ятайте, що ЛІС це не просто велика сукупність дерев, це особливий живий організм, з усіма притаманними живій істоті властивостями – рости, розвиватись, жити, але, на жаль, і хворіти та відмирати.

Так ось, цим двом останнім властивостям часто "допомагає" людина своїми не зовсім добрими вчинками. В усьому має бути якась виваженість, поміркованість, так би мовити "золота серединка". Надмірне рекреаційне навантаження нічого корисного для лісу не дає.

Лісівники у своїй практичній господарській діяльності намагаються поінформувати громадськість про необхідність шанобливого, бережного ставлення до лісу. Вони відображають в багаточисленних панно, плакатах, біл-бордах, які встановлюють у лісових масивах підприємства. Періодично підіймається це питання на сторінках преси, на екранах телебачення, в Інтернет-мережі.

На протипожежні заходи витрачено майже 1 мільйон 700 тисяч гривень виключно власних коштів підприємства. погодьтесь, цифра вражаюча. Сюди входять витрати на утримання штату чотирьох лісопожежних станцій (а це більше двадцяти осіб – водії, пожежники). Ми змушені утримувати десять пожежних автомобілів, які чергують протягом всього пожежонебезпечного сезону майже цілодобово. На майбутнє планується розширювати парк такої техніки. Для проведення протипожежних заходів залучаються із ґрунтообробними знаряддями (плуги, дискові борони та культиватори, грунтомети). На службі охорони лісів від пожеж задіяні три телесистеми спостереження за лісовими масивами, які дають змогу виявляти загорання в лісі на ранніх стадіях. Протягом всього пожежонебезпечного сезону увага лісової охорони хвойних лісництв спрямована на профілактику лісових пожеж, виявлення їх та вжиття заходів по оперативній ліквідації їх. Варто зазначити, що минулий рік, мабуть недаремно це був рік "червоного півня". Він був "урожайним" на лісові пожежі, а було їх аж 71 випадок, з яких дві були великими, тобто за площею більше 5 гектарів.

Влітку при настанні сухої, спекотної погоди, у хвойних насадженнях встановлюється надзвичайний клас пожежної безпеки – найтривожніший час для працівників лісової та пожежної охорони.

Проте штрафи штрафами, а коли від вогню гине ліс, то це не можна виміряти грошима. За димом йдуть десятиліття наполегливої праці не одного покоління лісівників. Гинуть зелені легені нашого краю, його краса і гордість.

Будьмо сьогодні не байдужими не тільки до політичних питань, а й до цих природоохоронних, про які говорилося у цьому матеріалі. Охорона природи важлива завжди, це основа нашого життя.

Побачивши лісову пожежу, терміново повідомте у найближче лісництво, працівникам лісової охорони, в сільську чи міську ради, зателефонуйте "101". Ми відразу ж відреагуємо і станемо на боротьбу з вогнем.

Підготував: Аліна ПЕРЕВАЛ
Джерело: Ліси Черкащини