Редакція громадсько-політичного видання "Прес-Центр"
18002, м. Черкаси, вул. Гоголя, 137 оф. 20
Телефони: (0472) 564-664 – творчий та рекламний відділи.
(0472) 546-806 – бухгалтерія. друкувати ...

12.07.2018 09:27

Минає четверта річниця Зеленопільської трагедії (ФОТО)


Іллюстрація до новини "Минає четверта річниця Зеленопільської трагедії"
Минає четверта річниця Зеленопільської трагедії
Фото: http://ck-oda.gov.ua
11 липня 2018 року, в роковини трагічного дня, весь особовий склад Головного центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота в знак вшанування пам’яті прикордонників, які віддали своє життя за волю та незалежність України, провів пам’ятний захід-реквієм.

Минуло чотири роки з того трагічного моменту коли загинули Ігор Момот, Ігор Петрів, Павло Лазаренко, Дмитро Сирбу, Вільгельм Штолцель, Олег Глущак, Василь Поляков, Анатолій Луцко та Павло Дияк.

11 липня 2014 року близько 4:15 ранку в с. Зеленопілля Луганської області, неподалік пункту пропуску "Довжанський", під час обстрілу з установки "Град" позицій українських військових полягли генерал-майор Ігор Момот, сержант Олег Глущак, солдати Дмитро Сирбу та Вільгельм Штолцель.

Цього ж дня загинув солдат Павло Лазаренко. Він отримав осколкове поранення поблизу с. Зеленопілля та разом з іншими пораненими був евакуйований з поля бою, але колона з пораненими, потрапила у засідку та була розбита.

Тієї кривавої п’ятниці прикордонники отримали сигнал від військовослужбовців Збройних Сил. Ті просили допомогти вивезти поранених із щойно обстріляного терористами блокпоста поблизу "Довжанського". БТР виїхав, але його рух перервав постріл ПТУРа. Загинув Анатолій Луцко. На тому ж місці від кулі снайпера загинув Василь Поляков, допомагаючи евакуйовувати поранених.

12 липня 2014 року поблизу села Маринівка на Донеччині загинув підполковник Ігор Петрів та прапорщик Павло Дияк. Того дня транспорт супроводу поранених, в якому перебували військовослужбовці, підірвався на міні.

Під час заходів, що відбулись в Головному центрі підготовки особового складу, хвилиною мовчання присутні вшанували полеглих воїнів і поклали квіти до пам’ятника прикордонникам всіх поколінь та до погруддя Ігоря Момота.

На міському кладовищі родичі загиблих, керівництво та персонал Головного центру підготовки особового складу, ветерани, представники влади і духовенства вшанували пам’ять загиблих героїв.

Вічна пам’ять Героям!

Повідомляє Головний центр підготовки особового складу Держприкордонслужби України.

Підготував: Аліна ПЕРЕВАЛ
Джерело: Черкаська ОДА