Редакція громадсько-політичного видання "Прес-Центр"
18002, м. Черкаси, вул. Гоголя, 137 оф. 20
Телефони: (0472) 564-664 – творчий та рекламний відділи.
(0472) 546-806 – бухгалтерія. друкувати ...

22.06.2018 11:30

Спецвипуск газети "Козацький край" повністю присвячено історії поляків Черкащини (ФОТО)


Всеукраїнська газета "Козацький край" присвятила спецвипуск історії поляків Черкащини.

Зокрема, у номері розповідається про козака-лірника Мусія Вернигору, що жив у Корсуні. Прозваний "українським Нострадамусом" , ще чверть тисячоліття тому він пророкував Україні й Польщі добре спільне майбутнє у Європі.

Журналістами газети деталізовано події сторічної давнини – Канівської битви Другого польського корпусу проти німців у травні 1918 року. Причому, історія отримує продовження – у вигляді сотень шабель, знайдених у лісі на місці битви вже в наш час, у ХХІ столітті…

У номері розповідається і про безліч інших інтригуючи і загадкових моментів з "польської" історії Черкащини. Про військового льотчика Маріана Ромейка, уродженця Звенигородщини, який став повітряним асом ВПС Польщі, прославився у боях проти московських більшовиків і німецьких нацистів. Про польський молодіжний гарцерський рух в часі Варшавського антигітлерівського повстання – там гарцерами керував уродженець Умані Ян Віруш-Ковальський. Про підказану черкаським художником розгадку польсько-литовського походження герба знаменитого художника УНР Гергія Нарбута. Про Гощінського, Залеськогo і Грабовського – уманських засновників "української школи польського романтизму" в поезії. Про Марцеліну Даровську родом з Жашківщини – засновницю монастирів, бетифіковану Папою Римським. Про Юзефа Єжовскі – знаменитого польського філософа, який народився в Умані, а помер на Канівщині. Про те, як легендарного кіноактора Вацлава Дворжецького підбили на "шпигунську авантюру" уманські дівчата. Про досі збережені польські резиденції, палаци і замки Черкащини.

Зрештою – про сучасність польсько-українських стосунків: про телезйомки черкаських журналістів у Варшаві, про заклик п’яти колишніх президентів Польщі та України до пошуку в польсько-українській історії того, що згуртовує, а не роз’єднує дві нації.

Упорядник номера Андрій Кравець зазначає: "Народам, які пам’ятають гасло "За нашу і вашу свободу!" ("Za volnosc nasza i wasza!") – ділити нічого…"