Редакція громадсько-політичного видання "Прес-Центр"
18002, м. Черкаси, вул. Гоголя, 137 оф. 20
Телефони: (0472) 564-664 – творчий та рекламний відділи.
(0472) 546-806 – бухгалтерія. друкувати ...

13.06.2018 20:26

Ярослав Березань розповів про ефективність використання коштів (ФОТО)


Іллюстрація до новини "Ярослав Березань розповів про ефективність використання коштів"
Ярослав Березань розповів про ефективність використання коштів
Фото: http://ck-oda.gov.ua
Про діяльність ОТГ на Черкащині, перспективи децентралізаційної реформи для громадян говорили сьогодні за круглим столом. Його організувала та провела федерація профспілок Черкащини.

Ефективність використання коштів, а не ефектність реалізованих проектів є показником успішної роботи територіальної громади та якості ініціатив, які тут втілюють. Кошти на їх здійснення ОТГ мають як з держави, так і з власних доходів. Останні, каже заступник голови облдержадміністрації Ярослав Березань, у громад-об’єднавців Черкащини зросли у середньому в 10 разів.

Фінансове благополуччя є одним із важливих показників успіху децентралізаційних процесів на Черкащині. Так, доходи перших громад Черкащини – Білозірської, Єрківської та Мокрокалигірської – збільшилися у середньому в 10 разів. Приміром, доходи Єрківської ОТГ зросли в 12 разів, як і доходи на 1 особу – з 482 грн до 6,7 тис грн. У Білозірської – в 11 разів. Тут доходи на 1 особу збільшилися з 413 грн до 4,6 тис грн.

– Ефективне витрачання коштів є однією з основних ідей децентралізації, – каже Ярослав Березань. – Левова частка коштів лишається на місцях. Тож саме люди зараз вирішують, куди їх спрямувати, які проекти втілити насамперед. Раніше у нас була тенденція на місцях реалізовувати "красиві" проекти, які не були ефективними для громади. Нині ж самі люди вирішують де будуть і як працюватимуть їхній ФАП, ЦНАП, школа чи садочок. Ідея децентралізації полягає у тому, щоб наблизити послуги до людей. І не тільки адміністративні, а й освітні, медичні. Їх має забезпечувати десь держава, а десь – сама громада. Кошти на це в ОТГ уже є давно.

Він додав, що зараз для громад усе актуальнішим стає питання кадрового забезпечення. ОТГ вже починають конкурувати за професіоналів у своїй галузі. Оскільки тут за час упровадження реформи не закрили жодної школи чи закладу культури, а за необхідності переформатували їх, працюють над створенням ФАПів, то потреба у кадрах постійно зростає.

Підготував: Аліна ПЕРЕВАЛ
Джерело: Черкаська ОДА