Редакція громадсько-політичного видання "Прес-Центр"
18002, м. Черкаси, вул. Гоголя, 137 оф. 20
Телефони: (0472) 564-664 – творчий та рекламний відділи.
(0472) 546-806 – бухгалтерія. друкувати ...

13.06.2018 11:48

Олександр Черевко обговорив співпрацю з Університетом Осло (ФОТО)


Іллюстрація до новини "Олександр Черевко обговорив співпрацю з Університетом Осло"
Олександр Черевко обговорив співпрацю з Університетом Осло
Фото: https://www.cdu.edu.ua
Черкаський національний університет став першим українським вишем, який розпочав співпрацю з Університетом Осло.

Досвід найстарішого, найбільшого і найпрестижнішого закладу вищої освіти Норвегії — Університету Осло — вивчав під час робочої поїздки ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександр Черевко.

Під час зустрічі з представниками Університету Осло — проректором з досліджень та інтернаціоналізації пані Ase Gornitzka, старшим радником Офісу міжнародних зв’язків та підтримки досліджень пані Solveig Aas, професором кафедри літератури, досліджень місцевості та європейських мов, паном Geir Flikke Олександр Черевко презентував Черкаський національний університет. Особливу зацікавленість викликав проект "На шляху до Міклагарда", започаткований в ЧНУ. В його основу лягли дослідження шляхів вікінгів. Один із шляхів проходив через край, який на Півночі називали Гардарикі ("країна міст"), а на Півдні — Русь. Метою подорожувальників був Міклагард — Константинополь, столиця однієї з найбагатших імперій у цій частині світу. Давній шлях увійшов до історії як "шлях із варяг у греки". На ньому залишилося чимало пам’яток тих часів, які нині розшукують археологи, зокрема, й на Черкащині.

Олександр Черевко передав норвезьким колегам брошуру, де викладені дослідження "варязької сторінки" Черкащини. Вона виявилася надзвичайно цікавою для норвезьких науковців, які постійно вивчають цю тему. Крім того, Університет Осло облаштував і утримує Музей кораблів вікінгів у столиці Норвегії. Ректору Черкаського національного провели екскурсію відомим у всьому світі Музеєм. Представники університетів також домовилися співпрацювати в цьому напрямі.

Підготував: Аліна ПЕРЕВАЛ
Джерело: ЧНУ ім. Б. Хмельницького