Редакція громадсько-політичного видання "Прес-Центр"
18002, м. Черкаси, вул. Гоголя, 137 оф. 20
Телефони: (0472) 564-664 – творчий та рекламний відділи.
(0472) 546-806 – бухгалтерія. друкувати ...

23.04.2018 17:38

Черкаська агенція регіонального розвитку – одна з кращих в Україні (ФОТО)


Іллюстрація до новини "Черкаська агенція регіонального розвитку – одна з кращих в Україні"
Черкаська агенція регіонального розвитку – одна з кращих в Україні
Фото: http://ck-oda.gov.ua
Агенція регіонального розвитку, яка нині працює на Черкащині, визнана однією з кращих в Україні.

Про здобутки та проблеми її функціонування, а також реалізацію регіональної політики на прикладі Черкаської області говорили минулої п’ятниці на засіданні у Каневі за участі першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслава Негоди.

Участь у круглому столі "Державна регіональна політика: сучасний стан, основні виклики та законодавче регулювання" також взяли заступник очільника області Ярослав Березань, експерти з регіонального розвитку. Організаторами заходу стали Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Мінрегіон та Черкаська облдержадміністрація за підтримки Програми "U-LEAD".

Черкаська агенція регіонального розвитку вже більше року діє в області. Серед її засновників органи влади, бізнес, наука, громадськість. За час роботи Агенція довела свою ефективність. Так, минулоріч на 1 гривню інвестовану в Агенцію, залучено 6 гривень інвестицій в енергоєфективність. Цього року Агенція, як один із співавторів проекту на програму секторальну допомоги ЄС, допомогла залучити більше 7 млн. грн. у розвиток туристичної галузі.

– Агенція – це потужна комунікаційна платформа, яка зв’язує необхідні елементи в середині області, і має виводити нас на міжрегіональний і міжнародний рівень, – зауважив Ярослав Березань. – Це та історія, де ми з усіма знайшли спільну мову, і де будуть стартувати наші найамбітніші проекти. Сьогодні це стратегування, інвестиції та експорт, мале і середнє підприємництво.

Цьогоріч менеджери Агенції долучилися до розробки трирічного плану реалізації Стратегії розвитку Черкащини-2020. Такого до цього не робив ніхто в Україні.

– Регіональний розвиток, як і будь-яка інша сфера діяльності, повинен бути планований та відбуватися відповідно до стратегічних цілей та операційних завдань, – сказав посадовець. – Те, як Агенція організувала процес формування плану реалізації Стратегії-2020 в області, оцінюємо позитивно. Цей документ в більшій мірі відповідає баченню громади, ніж попередній. Стратегія-2020– це інструмент регіонального розвитку. Тут прописані чіткі цілі та системні кроки, які спрямовані насамперед на розвиток громади. Це не документ розвитку ОДА, як досі хтось думає, а план розвитку усієї громади області. І такі документи зараз повинні мати й ОТГ.

За словами першого заступнику Міністра В’ячеслава Негоди, "завдяки прийнятому законодавству вдалося сформувати цілісну систему стратегічного та просторового планування регіонального розвитку, запровадити нові фінансові інструменти, створити можливості для розвитку інституційного середовища у цій сфері. Процес формування системи регіональної політики не завершений. Мінрегіоном в даний час розробляється пакет законодавчих ініціатив щодо удосконалення політики стимулювання розвитку регіонів та проблемних територій, підвищення ефективності фінансових інструментів".

Підготував: Олена ХОЛОД
Джерело: Черкаська ОДА