Редакція громадсько-політичного видання "Прес-Центр"
18002, м. Черкаси, вул. Гоголя, 137 оф. 20
Телефони: (0472) 564-664 – творчий та рекламний відділи.
(0472) 546-806 – бухгалтерія. друкувати ...

10.08.2017 14:08

Чоловік може "відсидіти" 10 років за продаж наркотиків


Тальнівським відділом Звенигородської місцевої прокуратури здійснюється нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні за фактом вчинення місцевим жителем міста Тальне кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України.

Незаконний обіг наркотиків — надзвичайно складне, різнобічне і водночас суспільно небезпечне явище у сучасному світі. З одного боку, наркотики є корисними і необхідними медичними препаратами, а з іншого — вони заподіюють величезну шкоду, яка практично не піддається обрахунку. Насамперед, це й деградація особистості наркомана, і потяг до вчинення різноманітних злочинів, і зниження матеріально-технічного та інтелектуального потенціалу суспільства, і погіршення його генофонду, і викривлення внаслідок "відмивання наркокоштів" законного розподілу матеріальних благ, і проникнення злочинців у державні та владні структури, і їхній вплив на формування політики держав у злочинних інтересах, і багато чого іншого.

Будучи досить вигідним з майнової точки зору промислом (прибутки від якого вираховуються мільярдами доларів США), незаконний обіг наркотиків визнається суспільно небезпечним та злочинним більшістю країн світового співтовариства, а у багатьох державах його окремі прояви розцінюються як тяжкі та особливо тяжкі злочини. Особлива небезпека полягає у тому, що особи цього кола об’єднуються у суворо впорядковану систему, що представляє собою організовані групи або злочинні співтовариства.

Таким чином, незаконний обіг наркотиків руйнує економіку, соціальну сферу, підвищує рівень злочинності, руйнує моральні підвалини суспільства вражає своїм негативним впливом молодь, провокує конфлікти. Його можна розглядати як загрозу національній безпеці України.

У зв’язку із актуальністю питання боротьби із злочинами у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інших злочинів проти здоров’я населення, Тальнівським ВП Звенигородського ВП ГУНП в Черкаській області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за фактом систематичного, незаконного збуту одним із мешканців міста Тальне наркотичних засобів.

Процесуальне керівництво у вказаному кримінальному провадженні здійснюється прокурорами Тальнівського відділу Звенигородської місцевої прокуратури.

Завдяки злагодженій роботі зазначених відомств встановлено особу, яка вчиняла злочини у сфері незаконного обігу наркотиків та проведено оперативну закупку наркотичних засобів, у зв’язку з чим злочинця затримано та в подальшому оголошено про підозру у вчиненні тяжкого злочину за ч. 2 ст. 307 КК України, санкція статті якої передбачає покарання у виді позбавлення волі строком до 10 років.

На даний час досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні знаходиться на завершальному етапі.

Підготував: Олена ХОЛОД
Джерело: Звенигородська місцева прокуратура