Редакція громадсько-політичного видання "Прес-Центр"
18002, м. Черкаси, вул. Гоголя, 137 оф. 20
Телефони: (0472) 564-664 – творчий та рекламний відділи.
(0472) 546-806 – бухгалтерія. друкувати ...

27.06.2007 13:46

"Перша українська академія наук" діє в Черкасах уже десятиліття


Іллюстрація до новини "Ювілейна наукова сесія"
Ювілейна наукова сесія
Фото: Максим СТЕПАНОВ
Десятирічний ювілей черкаського осередку Наукового товариства ім. Т. Шевченка (НТШ) черкаські вчені відзначили, як і належить, науковою сесією.

НТШ, яке по праву називають Першою модерною українською академією наук, утворилося з ініціативи наддніпрянської інтелігенції 1873 року як Літературне товариство ім. Шевченка. Місцем заснування товариства було обрано Львів – територію Австро-Угорщини, оскільки російська влада не дозволяла утворювати українські організації на території Наддніпрянщини. 1892 року Літературне товариство перетворилося на Наукове. За час діяльності НТШ було опубліковано сотні наукових праць. Значною мірою завдяки НТШ українська мова стала мовою науки – не тільки гуманітарних, але й природничих, математичних дисциплін. 1940 року радянська влада змусила львівську інституцію НТШ закритися, проте в еміграції товариство після війни відновило свою роботу. З 1989 року відновилася діяльність товариства і у Львові.

На початку 1997 року в Черкасах було сформовано ініціативну групу на чолі з Володимиром Поліщуком зі створення обласного осередку НТШ, і вже за кілька місяців такий осередок почав діяти. Першим його головою став проректор Черкаського національного університету Юрій Триус, нині товариство очолює інший проректор – Віталій Масненко. Секції черкаського осередку НТШ охоплюють багато наукових напрямків від історії до математики.

– Нині черкаський осередок, як і десятиліття тому, прагне гідно виконувати головне завдання НТШ – поглиблювати і розширювати український науковий простір, залучати молодь до наукових досліджень, – зазначив під час урочистостей Юрій Триус.

Підготував: Максим СТЕПАНОВ
Джерело: Прес-Центр