Редакція громадсько-політичного видання "Прес-Центр"
18002, м. Черкаси, вул. Гоголя, 137 оф. 20
Телефони: (0472) 564-664 – творчий та рекламний відділи.
(0472) 546-806 – бухгалтерія. друкувати ...

11.03.2013 10:53

Нові об’єкти природно–заповідного фонду з'являться на Черкащині


Іллюстрація до новини ""
На розгляд сесії Черкаської обласної ради планується винести пропозиції щодо оголошення нових і зміни меж існуючих об’єктів природно–заповідного фонду місцевого значення, повідомляють у Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Черкаській області.

Зокрема пропонуватиметься оголошення ботанічної пам’ятки природи "Урочище Вільхове", розташованої в адміністративних межах Потаської сільської ради Маньківського району. Пропонована для заповідання територія – це вільховий масив площею 5 га, в межах якого зростають рослини занесені до Червоної книги України.

Також планується оголошення ботанічної пам’ятки природи "Дуби на Тарасовій горі", яка розташована на території верхнього парку Шевченківського національного заповідника (неподалік від могили Т.Г.Шевченка). Тут ростуть три дуби, посаджені, за легендою, родичами Тараса Шевченка у 1914 році.

Зміни меж парку–пам’ятки садово–паркового мистецтва "Васютинський дендрологічний парк" у Чорнобаївському районі. Парк є місцем відпочинку місцевих жителів. Розширення території парку до 4,3 га сприятиме збереженню цінної колекції рослин–екзотів (160 видів), охороні та відновленню природних об’єктів, запобіганню їх знищенню та пошкодженню, вважають в управлінні.

Оголошення нових об’єктів природно–заповідного фонду місцевого значення і зміна меж існуючого об’єкта природно–заповідного фонду (ПЗФ) місцевого значення збільшить загальну площу ПЗФ області на 7,81 га.

Підготував: Сергій ДАНИЛОВ
Джерело: Діловий регіон