Редакція громадсько-політичного видання "Прес-Центр"
18002, м. Черкаси, вул. Гоголя, 137 оф. 20
Телефони: (0472) 564-664 – творчий та рекламний відділи.
(0472) 546-806 – бухгалтерія. друкувати ...

26.05.2012 14:43

У Черкасах з’явився пам’ятник "Прикордонникам усіх поколінь" (ФОТО)


24 травня у парку "Перемога" в Черкасах відбулося урочисте відкриття пам’ятного знака "Прикордонникам усіх поколінь".

Цей захід відбувся у рамках святкування 20-ї річниці Навчального центру Державної прикордонної служби України, який дислокується в Оршанці, а також Дню прикордонника України.

В урочистому заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації Олексій Головко, заступник голови обласної ради Василь Касян, начальник Оршанецького Навчального центру Державної прикордонної служби України, полковник Ігор Момот, директор департаменту персоналу Адміністрації Державної прикордонної служби України, генерал-полковник Михайло Коваль, митрополит Черкаський і Канівський Софроній, представники міської влади, ветерани прикордонної служби, курсанти училища та жителі міста.

До цієї події були приурочені також випуск та прийняття військової присяги особовим складом Навчального центру. Кожен військовослужбовець, який присягнув на вірність українському народу, отримав посвідчення про посвячення у курсанти Навчального центру, а випускники – свідоцтва й нагрудні знаки про його закінчення.

Заступник голови облдержадміністрації Олексій Головко привітав прикордонників із їх професійним святом, яке відзначатиметься в Україні 28 травня, побажав їм на належному рівні берегти кордони рідної Вітчизни, берегти її територіальну цілісність. Він наголосив, що захист земель нинішньої території України ще з часів Київської Русі і донині вважається почесним обов’язком мужніх воїнів і висловив переконання, що прикордонники й надалі відповідально ставитимуться до виконання своїх обов’язків.

Автором пам’ятного знаку "Прикордонникам всіх поколінь" став черкаський скульптор Іван Фізер. За його задумом символом прикордонників став прообраз захисника застав часів Київської Русі. Таким чином скульптор намагався об’єднати прикордонників усіх поколінь, не вирізняючи ні радянських, ні українських. Скульптура створена спеціальним способом випалювання із кераміки. Її вага близько тонни, а висота – понад три метри.

Підготував: Сергій ДАНИЛОВ
Джерело: Черкаська ОДА