Редакція громадсько-політичного видання "Прес-Центр"
18002, м. Черкаси, вул. Гоголя, 137 оф. 20
Телефони: (0472) 564-664 – творчий та рекламний відділи.
(0472) 546-806 – бухгалтерія. друкувати ...

02.03.2012 10:01

У Черкасах відкрилась ювілейна виставка черкаського художника Василя Цимбала


29 лютого 2012 року у приміщенні обласного художнього музею відбулася презентація виставки картин черкаського художника й живописця Василя Цимбала, приурочена до його шістдесятиліття.

На захід завітали заступник голови обласної ради Василь Касян, заступник начальника управління культури облдержадміністрації Євген Савісько, директор департаменту освіти та гуманітарної політики міської ради Ірина Топчій, художники та поціновувачі творчості митця. Все життя Василь Іванович пропрацював у Черкаській художній школі (нині імені Д. Нарбута), тож на виставку прийшли й багато учнів, друзів та колег "по цеху" ювіляра.

Василь Цимбал – учасник міжнародних, всеукраїнських та обласних художніх виставок. Автор мав дві персональні виставки в Україні: у Національному музеї образотворчого мистецтва міста Києва (1997) та Шевченківському Національному заповіднику міста Канева (2001). На сьогодні художні полотна митця зберігаються в Національній спілці художників України та в багатьох музеях нашої держави.

Живописні твори Василя Цимбала відображають його потяг до свого генетичного національного коріння й традицій, і про це свідчать тематика ряду його робіт. Своїми картинами автор прагне передати те, що відчуває та чому співпереживає сам. Це – і Чорнобильська трагедія: "Горобина ніч" (1996); і зникнення сіл та самобутніх гончарних осередків на Черкащині: "Затоплене Панське" (1997), "Ранок на Гончарівці" (1998); і прадавня історія рідного краю: "Золото Трипілля" (1993) та інші.

З відкриттям виставки митця та всіх присутніх привітав заступник голови обласної ради Василь Касян. Він відмітив, що живопис Василя Цимбала – це твори з чітко окресленою національною ознакою що несуть універсальні цінності нашої нації.

– Це все тому, – зауважив Василь Петрович, – що його дорога в мистецтві пролягла біля чудодійних джерел Шевченкового краю, повнилася глибинами історії українського народу. Картини Василя Цимбала потребують глибокого осмислення глядача, а сама виставка дає змогу черкаській громаді ознайомитись із неповторною творчістю живописця, відчути гордість за Черкащину та її відомих земляків.

Виставка буде діяти впродовж місяця.

Довідка:

Народився Василь Іванович Цимбал 18 березня 1952 року в селі Шабастівка Монастирищенського району.

Після закінчення середньої школи працював слюсарем-монтажником на Черкаському підприємстві "Азот" (1970-71рр.).

Професійну освіту здобув у Пензенському художньому училищі ім. К. Савицького (1978 р.).

У 1989 р. художник став членом Національної спілки художників України.

З 1982 р. Василь Іванович працює викладачем Черкаської художньої школи імені Д. Нарбута, де щедро передає свої знання дітям.

Підготував: Сергій ДАНИЛОВ
Джерело: Черкаська обласна рада