Редакція громадсько-політичного видання "Прес-Центр"
18002, м. Черкаси, вул. Гоголя, 137 оф. 20
Телефони: (0472) 564-664 – творчий та рекламний відділи.
(0472) 546-806 – бухгалтерія. друкувати ...

26.02.2009 17:19

У "Королівстві ляльок" казку творили "паперові черкащани"


Іллюстрація до новини "На паперових ляльках майстрині
На паперових ляльках майстрині "оживають" костюми різних епох і народів
Фото: http://www.asya.gontsa.com
Окрасою виставки "Королівство ляльок", що триває у столичному Державному музеї іграшки, стала колекція "Захоплення білим" від 24-річної черкащанки Асі Гонци.

Фахівці зазначають, що сніжно-білі паперові витвори стали чудовим сучасним коштовним обрамленням експозиції в Києві, де зібрані ляльки, зроблені у різні часи майстрами різних країн. 23 фігурки, виготовлені черкащанкою з ювелірною майстерністю, демонструють історичні костюми кількох держав і епох – від Стародавніх Греції та Риму – до середньовічних Франції, Венеції чи Англії. Чудове поєднання української витинанки та японського орігамі доповнює справжній "рух" паперової пластики. Ляльки з паперу дійсно оживають – адже їхній творець до навчання на кафедрі образотворчого та декоративного мистецтва Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького отримала диплом хореографа після закінчення Канівського училища культури. Тому, підбираючи позу для кожної ляльки, доповнювала якимось па з танцю, що відповідав костюмові певної епохи й країни. Для цього те па Ася спочатку відтворювала перед дзеркалом, а потім робила замальовку…

Нині Ася продовжує навчання в університеті, але вже шостий рік поспіль викладає у Черкаській дитячій школі мистецтв. Сама вона зробила першу свою ляльку у 10 років, тому чудово вміє знаходити підхід до нинішніх дітлахів – і результати навчання радують молоду наставницю. 15-річна учениця Асі Анастасія Коровіна торік приємно шокувала учасників Міжнародного гончарного фестивалю в Опішні своєю майстерно зробленою паперовою композицією – віл з возом, наповненим глечиками. За це отримала перше місце в номінації "Декоративно-прикладне мистецтво". Наступний крок юної мисткині – обласний конкурс для обдарованих дітей "Таланти твої, Черкащино". Ініціативу Асі Гонци та громадської організації "Світовид" щодо проведення конкурсу підтримали управління у справах культури й туризму і управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації.

Підготував: Олександр БРАВАДА
Джерело: Прес-Центр