Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
21.02.2019 17:02

Громадські експерти: як чесно провести виборчу кампанію?


Іллюстрація до новини "Експерти наголосили, що все суспільство має докласти максимум зусиль для того, щоб зробити нинішню кампанію
Експерти наголосили, що все суспільство має докласти максимум зусиль для того, щоб зробити нинішню кампанію "чесною і прозорою"
Фото: Віталія ЛАТИШЕВА
Про те, як запобігти можливим порушенням законодавства про виборчий процес під час проведення виборів Президента України, 21 лютого під час прес-конференції в розповіли політичні експерти.

У заході взяли участь: голова правління Незалежного центру аналізу політики Альона Гурківська; політолог із Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького Олександра Дем’яненко; громадський виборчий омбудсмен Черкащини Тарас Щербатюк; регіональний координатор Громадянської мережі "Опора", спостерігач за виборами Захар Колісніченко.

За словами Альони Гурківської одна з визначних ролей у виборів належить поліції. Представник центру вказала на проблему неякісно складених адміністративних протоколів, які роблять можливим уникнення відповідальності за порушення виборчого законодавства. Вона також зазначила про ризики порушень в день голосування.

Черкаський політолог Олександра Дем’яненко зупинилася на аналізі виборчих програм кандидатів. За її словами, на цих виборах програми відрізняються винятковою деталізацією, що є додатковим свідченням високого рівню патерналізму українського суспільства (тобто ставлення до влади як до "батьків", які мають забезпечувати людей усім необхідним). Виборці хочуть чути від кандидатів, що ті розв’яжуть більшість їхніх проблем. У свою чергу кандидати максимально розширюють свої програми, включивши в них питання, які виходять далеко за межі повноважень Президента.

Представник Громадянської мережі "ОПОРА", громадський виборчий омбудсмен Черкащини Тарас Щербатюк зауважив, що, на жаль, у програмах занадто мало уваги приділяється питанням прав людини. Натомість ці питання дуже важливі, адже наразі в Україні права людини (зокрема, переселенців) досить часто порушуються.

За словами регіонального координатора Громадянської мережі "ОПОРА", спостерігача за виборами Захара Колісніченка, наразі порушення виборчого процесу передусім стосуються розміщення зовнішньої реклами без вихідних даних, деяких аспектів організації виборчого процесу. На думку експерта, серед головних порушень законодавства – "ганебна практика знищення білбордів політичних опонентів".

Експерти наголосили, що все суспільство – учасники виборчого процесу, спостерігачі, ЗМІ, і передусім самі виборці, – мають докласти максимум зусиль для того, щоб зробити нинішню кампанію "чесною і прозорою". Для цього є всі передумови.

Підготував: Віталій ЛАТИШЕВ
Джерело: Прес-Центр

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100