Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
10.01.2019 11:11

Село і видатні люди – це те, чим найбільше гордяться на Черкащині (соціологічне дослідження)


Іллюстрація до новини ""
Фото: Соціологічна група "Рейтинг"
Незадовго до Нового року соціологічною групою "Рейтинг" у рамках проекту "Портрети регіонів" проведено опитування серед громадян України, старших 18 років, в усіх областях України, за винятком окупованих районів Луганщини і Донеччини та АР Крим.

Соціологи поставили за мету дослідження оцінки респондентами ситуації в цілому по країні та у окремо взятому регіоні, де респонденти проживають. Кожному знайшлося, що сказати про те, що в його області "не краще і не гірше, аніж в Україні у цілому", але було те, що люди виокремили, як те, чим їхня область краща або гірша на загальнодержавному фоні.

Журналісти інтернет-видання "Прес-Центр" проаналізували дослідження та підготували вибірку, що стосується оцінки ситуації жителями Черкащини.

Зокрема, на Черкащині найбільше переконаних у тому, що в цілому в Україні високий рівень корупції. Втім, так само думають опитані на Дніпропетровщині, Львівщині, Одещині, Луганщині та Вінничині.

Черкащани найгірше з-поміж українців оцінюють можливості займатися в області підприємництвом – і тут з ними навіть ніхто не сперечається в інших регіонах. Відповідно, черкащани (разом з миколаївцями і луганчанами) найгірше оцінюють можливості досягнути успіху, залишаючись удома.

Разом із миколаївцями і чернігівчанами жителі Черкащини найменш задоволені рівнем соціального захисту. Гірше, що і в перспективі потенціал розвитку Черкащини його населення бачить нижчим, аніж у цілому по Україні.

У чому ж наші земляки відчувають гордість за Черкаську область і вважають, що вона випереджає інші регіони України? На Черкащині (втім, як і на Кіровоградщині та Хмельниччині) вважають розвиток сільського господарства у регіоні значно вищим, аніж у цілому по Україні.

Як і більшість опитаних, жителі Черкаської області гордяться тим, що є громадянами України, при цьому частіше від мешканців інших областей гордяться відомими людьми – вихідцями з Черкащини…

Чого мешканці Черкащини очікують від 12 місяців 2019 року? Майже половина, 47%, переконані, що в цілому в області і в країні нічого особливо не зміниться, 19% вважають, що ситуація може стати гіршою, 15% сподіваються на покращення, а 18% не змогли визначитися з відповіддю (або ж вирішили не вгадувати, вважаючи за краще побачити все на власні очі).

Всього в ході реалізації проекту "Портрет регіонів" з 16 листопада по 10 грудня 2018 року опитано 40 тисяч респондентів по всій Україні (по 1600 у кожній області). Вибірка репрезентативна по типу поселення, віковій та гендерній структурі кожної області. Погрішність опитування на рівні кожної окремої області складає не більше 2,4%, на рівні України – не більше 0,5%.

Підготував: Олександр БРАВАДА
Джерело: Прес-Центр

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100