Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
10.10.2018 12:32

Черкаська майстриня виготовила подарунок для міністра культури Китаю


У рамках Першого культурного Експо у КНР Міністр культури України Євген Нищук та Міністр культури КНР Ло Шуган обговорили питання культурного співробітництва між країнами.

Основною темою розмови стала перспектива розвитку культурного ринку в контексті розвитку торговельно-економічних відносин країн Шовкового шляху.

Пан Ло Шуган назвав візит української делегації дуже важливим кроком у міжурядовій співпраці міжУкраїною та Китаєм і зазначив, що він дасть серйозний імпульс для поглиблення взаємовідносин двохкраїн.

Під час розмови були підняті питання інвестицій у сферу кінематографії, розвитку традицій балетної школи, створення у КНР культурних центрів – інститутів, що займатимуться промоцією української культури в світі.

Також обговорили варіанти промоції народних прикладних ремесел, які викликають жвавий інтерес у громадян обох країн. Зокрема, йшлося про обмін майстрами і проведення майстер-класів в Україні та Китаї, а також організацію освітньо-культурних таборів для дітей.

Живим прикладом багатої фантазії українських майстрів стали подаровані Євгеном Нищуком китайському колезі руко твори з України, серед яких -водяний дракончик. Його зробила майстриня з Черкас Ольга Отнякіна-Бердник. У Китаї цей дракон – символ доброго начала ян, завзятості та успіху.

"Попри те, що між нашими країнами понад 10 годин перельоту – ми маємо надзвичайно багато спільного, а надто – тисячолітні культурні надбання наших предків, які, імовірно, тим самим знаменитим Шовковим шляхом, ще тоді здійснювали культурний обмін. І це та традиція, яку ми сьогодні просто зобов’язані підтримувати", – сказав Євген Нищук.

А Ло Шуган додав: "Україна славиться багатими культурними надбаннями, і саме через мистецтво у Китаї люди дізнаються про саму країну. Це надзвичайно цікава тема для нашого народу, і ми дуже зацікавлені поглиблювати дружбу між Україною та КНР".

Сторони також домовились зміцнювати співпрацю на міжурядовому рівні та досягли домовленості щодопроведення чергової робочої групи з усіх нагальних питань в сфері культури та мистецтва. Серед іншого – обговорили можливість проведення днів культури України в Китаї, а також відзначення на високому державному рівні 25 років дипломатичних відносин між Україною та Китайською Народною Республікою.

Як пропозиції було розглянуто обмін делегаціями – художниками, музикантами,проведення спільних концертів за участі артистів з обох країн.

Міністр культури КНР зазначив, що вже у жовтні з Китаю в Україну планує прибути группа менеджерів культури, які відвідають ряд театральних постановок, виступів класичних музичних та альтернативних колективів задля організації подальших їх гастролей у Китаї.

Підготував: Аліна ПЕРЕВАЛ
Джерело: Черкаська ОДА

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100