Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
05.09.2018 13:39

В ОДА вирішували питання вилучення та утилізації пестицидів


Низку доручень щодо вилучення та знешкодження невідомих і заборонених для використання пестицидів надав перший заступник голови обласної адміністрації Віталій Коваль керівникам на місцях та профільним структурам.

В ОДА він провів нараду щодо поводження з небезпечними відходами, які є на території області.

Одна з основних екологічних проблем, що потребує вирішення на сьогодні, за словами Віталія Володимировича, – небезпека забруднення середовища внаслідок невідомих, непридатних та заборонених до використання пестицидів й агрохімікатів, накопичених за радянських часів колишніми сільськогосподарськими підприємствами.

– В області до кінця року діє обласна програма з утилізації та знешкодження пестицидів, – сказав перший заступник. – Нею передбачено повне очищення території від пестицидів шляхом виконання спеціалізованими підприємствами робіт з екологічно безпечного їх збору, перевезення, утилізації та знешкодження. Однак існує проблема з пошуком таких виробництв, які на законних підставах можуть здійснювати зазначені функції. Це питання потребує врегулювання на державному рівні.

Попередньо з цього приводу ми звертались до центральних органів. Водночас маємо й на місцях посприяти вирішенню питання, затвердивши, зокрема, відповідні програми, де таких ще немає, посилити контроль за зберіганням місць зберігання відходів відповідними службами та інспекціями, а також розробити нову програму, враховуючи пропозиції районів, міст та об’єднаних громад.

Начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Олена Звягінцева також наголосила на потребі пришвидшення роботи щодо ліцензування підприємства, яке б могло повністю забезпечити цикл збору, транспортування, знешкодження пестицидів або визначитись із транскордонним перевезенням.

У ході наради йшлося і про ситуацію зі сховищем непридатних отрутохімікатів в смт Єрки на Катеринопільщині, також на території Звенигородського, Монастирищенського, Тальнівського, Жашківського районів. Відповідні доручення одержали керівники на місцях.

Підготував: Аліна ПЕРЕВАЛ
Джерело: Черкаська ОДА

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100