Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
27.07.2018 19:22

В області працюють над оновленням перспективного плану ОТГ (ФОТО)


Іллюстрація до новини "В області працюють над оновленням перспективного плану ОТГ"
В області працюють над оновленням перспективного плану ОТГ
Фото: http://ck-oda.gov.ua
Цього тижня свої об’єднавчі перспективи розглянули у Чорнобаївському, Христинівському, Катеринопільському та Монастирищенському районах. Участь в обговоренні, окрім членів експертної групи, традиційно взяли голови РДА, райрад, депутати обласної ради з цих округів та голови центрів потенційних громад.

Зміни до перспективного плану мають бути узгоджені з усіма сторонами процесу. Втім основний показник – ініціатива самої громади до об’єднання, каже заступник голови облдержадміністрації Ярослав Березань.

– Робота над перспективним планом, яку ми розпочали понад два тижні тому, дає свої перші результати, – каже посадовець. – Насамперед ми мали на меті стимулювати до об’єднавчої роботи ті райони, де немає жодної ОТГ. Таких у нас було п’ять. Деякі райони, як от Кам’янщина, після проведених обговорень уже готуються документи для подачі до ЦВК на призначення виборів у новоутвореній Лебедівській ОТГ. Відкриті обговорення з усіма представниками району, причетних до такої децентралізаційної роботи, – ось наше основне завдання у цій роботі. Головна мета – створення громад не заради самого об’єднання, а з урахування їх подальшої спроможності. Важливою є складова добровільного об’єднання. Адже люди вже на цьому етапі мають зрозуміти, що беруть на себе відповідальність за подальше функціонування ОТГ, її розвиток.

У Катеринопільському районі нині діє дві громади – Єрківська та Мокрокалигірська. Вони – першопрохідці в області у цьому напрямку, адже утворилися одними з перших в Україні у 2015 році. На разі в районі подальших успіхів немає. На Чорнобаївщині функціонує одна ОТГ – Іркліївська. Нині тут розглядають можливість приєднання до неї Придніпрівської сільської ради.

На Монастирищині – жодної ОТГ. Як наслідок, район втратив чималий розвитковий ресурс. За розрахунками ЦРМС, лише за 2016-2018 роки втрати інфраструктурної субвенції сягають понад 52 млн грн. Тут також була ініціатива утворення єдиної ОТГ, яка б охоплювала весь район. Схожа ситуація і у Христинівському районі, де не утворено жодної ОТГ. Між тим, за 2016-2018 роки тут втратили більше 45 млн грн інфраструктурної субвенції.

Підготував: Аліна ПЕРЕВАЛ
Джерело: Черкаська ОДА

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100