Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
06.10.2018 19:29

Роман Безсмертний поспілкувався з черкащанами про майбутнє країни


Іллюстрація до новини "
"Мені важливо будувати" – резюмував Роман Безсмертний.
Фото: прес-служби Романа Безсмертного
Під час форуму-дискусії: "Якої ми хочемо України", що відбувся в Черкасах 5 жовтня, Роман Безсмертний поділився своїм баченням змін у країні та закликав черкащан до обміну думками і серйозної розмови про майбутнє.

Дискусія торкалася головних тем з життя України. Ми виділили з них п’ять, найважливіших на наш погляд.

1. Мир. Війна на Сході має бути припинена

Донбас і Крим будуть українськими. Але для цього треба сідати за стіл переговорів з представниками Кремля, тому що з Росії надходять боєприпаси, зброя, і там утримуються наші полонені. Дипломатичні аргументи мають спиратися на сильну українську армію.

Діалог з жителями тимчасово окупованих територій є ще одним необхідним кроком до завершення війни. Сьогодні на Донбасі на 46 тисяч бойовиків 3 мільйони громадян України, і саме від них буде залежати хід реінтеграції.

Необхідно в Конституції України назвати Крим "Кримсько-татарською автономією". Сформувати кримській уряд і парламент, щоб вони почали діяти. Бо наразі, Крим занепадає, втрачає свій потенціал. Та поступово перетворюється у пустелю, якою він був до 1954-го року, коли його повернули Україні.

2. Децентралізація. Бюджетів, повноважень, керівництва

Відсутність системи рівноваг і верховенства права робить будь-яку владу суб´єктивною – залежною від рівня інтелектуального розвитку, життєвого досвіду та навіть настрою високопосадовців. Теперішні чиновники поважають своїх начальників, а не закон. Як результат – абсолютно ручне управління та хаос у владі.

Дві третини потреб людини може вирішуватися на місцях, але дві третини повноважень знаходиться в столиці. Це колосальний дисбаланс. Зараз децентралізація – це свого роду експеримент, але це точно не реформа. Проводити такі зміни без внесення поправок до Конституції, до законів про місцеве самоврядування, до Бюджетного кодексу – не має сенсу. Тому лише 34% створених об’єднаних територіальних громад подають ознаки життя.

Роль громадянського суспільства буде зростати. Мають також зростати повноваження представницьких органів місцевого самоврядування.

3. Зміна акцентів у діяльності держави

В Україні існує колосальний розрив між державою та суспільством. Державні органи відірвалися від потреб людей і живуть самі по собі. Відтак люди все частіше питають себе чи потрібна їм така держава.

Необхідне повне перезаснування держави. Якщо цього не зробити, зростаюча напруга між державою та суспільством приведе Україну до чергової революції. Треба не переписувати повноваження між гілками влади, а перезасновувати систему. Інструментом перезаснування є нова Конституція, в центрі якої будуть стояти права, потреби та інтереси людини.

Є тільки один вид політики – політика діалогу з суспільством.

4. Україні треба організувати систему безпеки громадян

Сьогодні в країні понад 5 мільйонів нелегальних одиниць зброї з зони АТО. Також на тлі війни та соціально-економічних негараздів відбувається розгул злочинності. Органи держави не здатні гарантувати громадянам безпеку.

Необхідно прийняти закони "Про зброю","Про самооборону", "Про територіальну оборону" та залучати цю структуру до участі в охороні як громадського порядку, так і цілісності держави. Усвідомлення того, що у кожній оселі є легальна зброя, стане фактором стримування агресії і швидко прибере присмак легкої здобичі, як у злочинців, так і зовнішніх ворогів.

5. Політика має базуватися на цінностях

Важливо знати, які цінності та орієнтири бачать люди. Задоволення виключно матеріальних потреб громадян не може бути кінцевою метою. Жити в добробуті можна і в демократичній, і в тоталітарній державі. Тому ми шукаємо відповідь на питання не просто "як вижити", а "як жити".

"Мені важливо будувати. Необхідно сформувати нові ціннісні орієнтири, повернути державу до її основної мети – служити потребам та інтересам людини," – резюмував Роман Безсмертний.

Підготував: Віталій ЛАТИШЕВ
Джерело: Прес-Центр

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100