Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
06.10.2018 19:12

Роман Безсмертний обговорив із черкащанами перспективи України


Іллюстрація до новини "Роман Безсмертний розповів про те, як працює парламент, органи виконавчої влади, з якими проблемами стикається бізнес і пересічні громадяни"
Роман Безсмертний розповів про те, як працює парламент, органи виконавчої влади, з якими проблемами стикається бізнес і пересічні громадяни
Фото: прес-служби Романа Безсмертного
У п’ятницю, 5 жовтня, відомий український політик і дипломат Роман Безсмертний провів зустріч із громадою Черкащини.

Тема форуму-дискусії: "Якої ми хочемо України" зацікавила черкащан. Про це свідчив повний зал і активна позиція учасників, серед яких були відомі на Черкащині політики, науковці, громадські активісти тощо.

Це вже одинадцятий подібний форум. За останні два місяці такі самі зустрічі пройшли Львові, Харкові , Одесі, Вінниці, Дніпрі, Чернігові, Чернівцях, Полтаві, Сумах і Луцьку.

"Скрізь я чую цю фразу "Київ нас не чує", – наголосив Роман Безсмертний на початку форуму. Це свідчить про те, який колосальний розрив існує сьогодні між центральною владою та українцями, між державою та суспільством. Люди живуть самі по собі, держава – сама по собі. Відтак українці все частіше питають себе для чого їм потрібна така держава".

Головною болючою темою сучасної України Роман Петрович бачить військові дії на Сході України.

Держава до цих пір називає цю справжню війну іншими словами: спочатку "антитерористична операція", тепер "операція об’єднаних сил", але від цього зміст події не змінюється. Там до цих пір гинуть наші бійці. Суспільство називає це правильно "війна", – говорить Роман Безсмертний. Політик переконаний, що суспільство набагато краще реагує на виклики, які стоять перед країною. Протистояння російській агресії почалося не з регулярної армії, а з добровольчих батальйонів. Допомога армії теж почалася з волонтерів. До сьогодні досі немає державної програми для вимушених переселенців – цим питанням також займаються волонтери.

Друга після війни проблема – корупція, переконаний Роман Безсмертний.

Новостворені антикорупційні органи ще не працюють, бо у них немає потрібного досвіду. А старі вже не працюють – у них забрали повноваження. Корупція є наслідком розбалансованої державної системи, і вона лікується інституційними змінами. Сьогодні ми спостерігаємо явний ціннісний перекіс: в розвинених країнах престижно бути лікарем, викладачем, науковцем, а у нас – податківцем, митником… Люди тягнуться туди, де можна заробляти великі гроші, не маючі компетенцій і не ризикуючи.

Роман Безсмертний розповів про те, як працює парламент, органи виконавчої влади, з якими проблемами стикається бізнес і пересічні громадяни. Як зупинити відтік людей за кордон на заробітки та змінити систему влади в державі. Про інтерес учасників дискусії до висловлених ідей свідчило активне обговорення та те, що зустріч затягнулася майже на півгодини довше, ніж планувалося.

"Я не бачу іншої політики, крім політики діалогу. Важливо, щоб дії влади спиралися на волю людей. Влада має чути людей незалежно від місця їхнього проживання", – неодноразово акцентував увагу Роман Безсмертний.

На переконання політика, розрив, який існує сьогодні між державою та суспільством, не можна подолати простим переписуванням повноважень. Від цього виграють хіба що ті гілки влади, в інтересах яких повноваження переписуються, але не самі громадянин. Щоб відбулися реальні зміни, необхідне перезаснування держави та прийняття нової Конституції, в якій основне місце буде відведено не повноваженням державних органів, а правам та інтересам людини.

Власні шанси на перемогу в виборчих перегонах оцінює так: життя це екзамени та здатність їх здати.

"Для мене вибори це один із екзаменів і я маю його здати. Я багато разів чув слово "неможливо", але робив це. Мені казали, що неможливо вчителю історії стати депутатом. Що неможливо перемогти адмінресурс Януковича на виборах 2004 року, коли я керував штабом Ющенка. Але ці прогнозисти помилилися", – завершив Роман Безсмертний свій виступ.

Підготував: Віталій ЛАТИШЕВ
Джерело: Прес-Центр

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100