Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
05.04.2018 13:10

"Доки влада є інструментом самозбагачення – України не буде", – Олег Котляр


Іллюстрація до новини "Олег Котляр супроводжує Валентина Наливайченка під час візиту в Черкаси"
Олег Котляр супроводжує Валентина Наливайченка під час візиту в Черкаси
Фото: прес-служби ЧОО партії "Справедливість"
Нещодавно наша держава відзначила 26-у річницю створення Служби Безпеки України. Більше 20 років в структурі СБУ працював Олег Котляр, займаючи керівні посади в управлінні СБУ в Черкаській області, а 3 квітня 2014 року Указом в.о. Президента України Валентина Турчинова був призначений на посаду начальника.

І ось вже майже чотири роки працює поза цією структурою. Отож, пан Олег може оцінити діяльність СБУ і з середини, і, так би мовити, спостерігаючи збоку за роботою спецслужби… Тим паче, що свого часу він залишив службу і пішов у політику, якраз у політичну силу, створену колишнім головою СБУ Валентином Наливайченком, і нині очолює Черкаський обласний осередок партії "Справедливість".

Ми звернулися до Олега Вікторовича з проханням поділитися своїми думками про діяльність Служби Безпеки України колись і нині, про виклики, які стоять перед нашою державою та її спецслужбою сьогодні, про перспективи та плани на майбутнє…

– Моєму призначенню очільником обласного Управління СБУ у 2014 передувала служба у спецорганах з 1995 року, починаючи з посади оперуповноваженого і до першого заступника начальника управління. Як ви пам’ятаєте, на початок квітня 2014 року уже був анексований Крим, над Україною нависла загроза повномасштабної війни з путінською Росією… Після подій Революції Гідності у нас на Черкащині було практично повністю паралізовано органи влади і управління. Тому Голова СБУ Валентин Наливайченко при призначенні мене на посаду поставив найголовнішу вимогу – забезпечити в області захист конституційного ладу і територіальної цілісності, не допустити проявів сепаратизму. І це завдання, на моє переконання, Управлінням було виконано, – згадує Олег Котляр. – Необхідно віддати належне патріотизму наших земляків, які допомагали виявляти факти протиправної діяльності у сфері державної безпеки, значну увагу приділяли профілактичній роботі. Також хотілося б відзначити важливу позитивну роль у врегулюванні ситуації призначеного незадовго до мене на посаду голови ОДА Юрія Ткаченка. На нього здійснювався величезний тиск місцевих політиків, радикально налаштованих активістів, які позиціонували себе учасниками революційних подій і вимагали від очільника області та силових структур негайного виконання усіх їхніх вимог, у першу чергу, при кадрових призначеннях. Необхідно віддати належне Юрію Олеговичу, який на той час витримав основний удар незадоволення громадськості владою, зумівши налагодити конструктивний діалог з усіма сторонами для формування системи влади на Черкащині.

На той час, як ви пам’ятаєте, прокуратуру Черкаської області очолив Віктор Миколенко, а УМВС – Владислав Пустовар, з якими ми тривалий час співпрацювали на різних посадах, тому більшість питань координації роботи вирішувалися у терміновому порядку.

– Ви вже майже 4 року поза структурою СБУ. Як Ви можете оцінити її діяльність із середини, і так би мовити, спостерігаючи збоку?

– За 26 років існування найтяжчий період своєї діяльності спецслужба переживає з 2014 по теперішній час. Основним чинником цього є війна на сході нашої держави і основні зусилля спрямовуються на недопущення втрати незалежності України, яку ми, як здавалося, вибороли в 1991 році…

Ну, а на оцінку суспільством результатів роботи СБУ вливає загальна недовіра українців до нинішньої влади. Але, на моє переконання, в цілому кадровий склад органів безпеки здатен професійно захистити нашу державу, хоча безумовно потрібні системні зміни в СБУ. Для цього сили і засоби спецслужби мають бути рішуче і твердо спрямовані на протидію агресивним діям ворожих спецслужб та на боротьбу з тероризмом. Національна служба безпеки має в першу чергу займатися контррозвідкою та стати потужним бойовим антитерористичним центром.

А майбутнє Служби безпеки напряму залежить від відокремлення її від політики та корупції, підвищення професіоналізму та соціального статусу офіцерів та членів їхніх сімей.

Сучасна українська спецслужба має користуватися довірою громадян, бути підконтрольною громадськості і парламенту. На таку спецслужбу чекають і заслуговують громадяни України.

– Олег Вікторович, які завдання покладаєте на себе тепер, як керівник обласного осередку Руху "Справедливість"?

– Наразі Валентин Наливайченко зустрічається з людьми по всій країні. Про що люди говорять? Вони, в першу чергу, вимагають гідного і справедливого життя.

Я цілком підтримую думку нашого лідера: у владі потрібні нові люди, нові підходи і принципи. Головна і безумовна вимога – служити людям, забезпечуючи гідну працю і пенсію та захищати кожного громадянина. Не виконав обіцянок президент або депутат – з посади! Люди мають право обирати нову владу і міняти її, якщо владці крадуть і зневажають простих людей. ЄС і США тиснуть на нинішню українську владу через корупцію у владних кабінетах, тому що це є причиною жахливого життя людей, бідності, несправедливості, зростання цін… Потрібно виконати народну вимогу і нарешті на ділі відокремити владу від бізнесу, а там, де це залишається – ввести кримінальну відповідальність. От, нині корумпована влада панічно боїться створення антикорупційного суду. Та ми маємо добитися цього, щоб по всій країні захистити людей від корупції.

– Зараз багато говорять про загрозу терористичних актів у зв’язку із війною на сході країни, про величезний потік зброї із фронту, яка стимулює ріст злочинності, про суспільну напругу, через невдоволення діями влади. Хто винен в нинішній суспільно-політичній ситуації, і як на Вашу думку, можна врегулювати розбурхані пристрасті?

– Загалом ситуація в державі надто складна із двох головних причин: війна на сході та системна корупція, в першу чергу у вищих ешелонах влади.

Значна частина активного суспільства пройшла через АТО і не секрет, що велика кількість зброї опинилася на руках у людей. А економічні негаразди, відсутність роботи, гідної заробітньої плати провокують до здобуття матеріальних цінностей із застосуванням насильства і навіть зброї. Не складно спрогнозувати, якщо влада не зуміє стабілізувати економіку, не зуміє заспокоїти суспільство, радикально налаштовані громадяни можуть вийти зі зброєю і на вулиці. А це, на моє глибоке переконання, призведе лише до поглиблення кризи в державі. Тому громадсько-політичний Рух Валентина Наливайченка "Справедливість" виступає за сильну державу, спроможну стабілізувати ситуацію, як в політичному, так і економічному плані. Для цього, в першу чергу, необхідно здійснити перезавантаження влади, змінити підходи до суті владної системи, як інструменту самозбагачення. От тоді ми разом будемо здатні побудувати нову Україну…

– До речі, ситуація із затриманням Надії Савченко за деякими оцінками спровокована навмисне. Дехто говорить про випускання суспільної пари, дехто – про справді існування в суспільстві високого попиту на подібні радикальні кроки, які вона нібито планувала. Ваша оцінка цих подій.

– Вважаю, що цю справу не потрібно політизувати. Вона повинна розглядатися виключно у правовому полі, виключно у суді. А моя позиція тут однозначна – правоохоронні органи повинні рішуче боротися з радикальними проявами у суспільстві, адже деякі "гарячі" голови шляхом проведення терористичних актів чи залякуванням громадян мають намір добитися влади в державі. Прикро, коли політики маніпулюють свідомістю патріотів для досягнення власних меркантильних інтересів.

– Останні кілька років влада намагається якось реформувати правоохоронну систему, однак всі зміни носять дещо косметичний і несистемний характер. Ви бачите результати цих намагань, вони – приносять користь суспільству, чи навпаки руйнують залишки можливо недосконалого, але все-таки дієвого механізму, без надії створення нового?

– Безумовно правоохоронна система повинна бути вдосконалена шляхом реформації. Запорукою безпечного сьогодення і майбутнього України мають стати оновлені Збройні Сили, нові сили безпеки і правоохоронні органи. Це наш шлях до НАТО та ЄС… Для цього потрібні належне фінансування, кадрове оновлення та посилення спецслужб. Вінцем реформування правоохоронної системи повинен стати принцип невідворотності покарання, коли корупціонер, незважаючи на партійну належність чи займану посаду, буде відповідати за власні вчинки. На жаль, у нашій державі поки що цього не відбувається. Тому лідер нашої партії Валентин Наливайченко вимушений передавати матеріали про офшорну, і не тільки, корупцію найвищих посадовців України до міжнародних інституцій, оскільки належної правової оцінки вказаним злочинам правоохоронними органами держави не дається.

– І останнє запитання. Чи планує "Справедливість" йти на президентські та парламентські вибори?

– Так, планує. Процитую лідера Руху Валентина Наливайченка, який на питання чи буде він балотуватися на президентські вибори чітко відповів: "Буде довіра людей – однозначно буду".

Валентина Наливайченко – це сильний лідер, в заслугах якого є багато знакових справ. Саме Наливайченко відразу після Революції Гідності у 2014 році відновив українську контррозвідку, забезпечив захист країни від терористичних атак під час російської військової агресії, впровадив широкі реформи у сфері контррозвідки та боротьби з тероризмом, ініціював розслідування злочинів проти людяності, а також повернення коштів, вкрадених колишніми високопосадовцями України…

Зараз склалася дивна ситуація, коли наш лідер має значну підтримку серед людей, але його прізвіще "забувають" вносити до соцопитувань. І зрозуміло чому, адже він не вигідний нинішнім владцям, як сильний конкурент, ну, і тому що наша політсила не платить гроші за усілякі замовні анкетування. Але ми покажемо приклад, що не гроші головне на виборах – не важливо парламентських чи президентських – а люди, спілкування з ними. Наша обласна організація довела це на останніх виборах до ОТГ в області. Ми, як нова молода політична сила, вже маємо своїх депутатів у багатьох новостворених громадах у Жашківському, Смілянському, Кам’янському, Уманському, Канівському районах. А це підтверджує, що і Валентин Наливайченко, і наша політична сила в цілому мають гарні перспективи на майбутніх і президентських, і парламентських виборах…

КОЛЕГИ ПРО ОЛЕГА КОТЛЯРА

Валентин Наливайченко – лідер Руху "Справедливість", екс-голова Служби безпеки України:

"Олег Котляр – це той з небагатьох, хто після Революції Гідності, прийшов і створював нову спецслужбу після зради Януковича і екс-керівництва, в тому числі й СБУ. Коли ввечері 24 лютого 2014 року я повернувся у головний офіс СБУ на Володимирівській, після призначення Парламентом, – не було керівництва, не було "Альфи" (яку виставляло попереднє керівництво проти нас із вами на Майдані), і не було жодних підрозділів, які б могли захистити безпеку держави, зокрема, й проти російської агресії. А Олег Котляр був, діяв і працював… Олег Вікторович, і такі люди, як він, разом з добровольцями із Майдану створювали після 24 лютого нову службу. Тому й довіра, тому й повага від колег. І я серед них".

Владислав Пустовар, екс-начальник УМВС в Черкаській області (2014-2016рр.):

"Знаю Олега Котляра, як професіонала, людину дії, яка тримає своє слово. Він очолив Службу безпеки України в Черкаській області в складний для держави час, коли розпочалися бойові дії на Сході. До речі, і сам Олег Вікторович у складі зведених загонів СБУ брав участь в проведенні АТО".

Підготував: Варвара ГОРОВА
Джерело: Дзвін

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100