Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
27.12.2017 17:19

В області будуватимуть житло для АТОвців та ВПО


Іллюстрація до новини "Костянтин Ільченко презентував програму"
Костянтин Ільченко презентував програму
Фото: http://ck-oda.gov.ua
В області планують апробувати програму з будівництва житла для внутрішньо переміщених осіб та учасників бойових дій. Її пілот уже випробовують у Сєвєродонецьку.

Презентував програму в Черкаській ОДА голова ВГО "Солдатські комітети", офіцер ЗСУ Костянтин Ільченко.

Нині у Сєвєродонецьку на стадії проектування 4 дев’яти– та 8 чотириповерхових будинки, які будуть у власності міста. Зводити їх розпочнуть вже цієї весни. Загальна вартість програмних проектів з будівництва сягає близько 1,5 млрд грн. Основні кошти – грантові, відзначає Костянтин Ільченко.

Ми перші розробили цю програму, тому ми ж перші й випробовуємо її, – говорить Костянтин Григорович. – Звісно, це складно, але коли є підтримка місцевої влади, місцевих активістів, громади, то все виходить. Вже маємо підтримку на державному рівні і хочемо, аби така програма, яка вирішує житлові питання ВПО та АТОвців, діяла по всій Україні. На Черкащині перші, хто захотів підтримати наші ініціативу, – канівчани. Тут уже прийняли програму будівництва житла, як у Сєвєродонецьку. Йдеться про зведення у місті дев’ятиповерхових та чотириповерхових багатоквартирних будинків.

У місті готують проект відведення землі, а також проектно-кошторисну документацію. Надалі це буде фінансовим інструментом, з яким "Солдатські комітети" йтимуть до донорів. Зацікавленні у будівництві такого житла й у Черкаському районі, зокрема у Геронимівці. Втім поки що це питання лишається на розгляді.

Як наголосив Ярослав Березань, така програма є реальним шансом для родин ВПО, які не зможуть повернутися додому, та АТОвців, отримати власну квартиру. Нині ж в області розглядатимуть питання прийняття її на обласному та місцевих рівнях.

Ресурс обласного бюджету не дозволяє втілювати в області такі вартісні проекти, як зведення багатоквартирних будинків, – зауважив заступник очільника області. – Втім це можна зробити за допомогою грантових донорських коштів, як це нині роблять у Сєвєродонецьку.

Ми готові долучитися до співфінансування у розробці проектно-кошторисної документації. Але для цього насамперед треба ухвалити програму на всеобласному рівні. Орієнтовно 10% квартир у зведених будинках віддаватимуть саме ВПО та учасникам бойових дій керуючись житловим кодексом. І це цілком реальна можливість отримати у власність житло.

Підготував: Сергій ЧЕРВОНЕНКО
Джерело: Черкаська ОДА

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100