Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
11.09.2017 08:44

Депутати виступили проти передачі лісу в приватне користування


Про це йдеться у зверненні до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, яке ухвалили на сесії Черкаської обласної ради 8 вересня.

У зверненні зазначено, що пропозиція Мінекономрозвитку від 4 липня 2017 року, що схвалена Урядом, про передачу держлісгоспів у концесію (тимчасове використання приватними суб’єктами господарювання) є найгіршим варіантом ведення господарства в лісах. Не маючи чітких цілей та завдань, передача державних лісогосподарських підприємств матиме негативну дію на всю галузь в цілому, виникне загроза руйнування реально працюючої господарської системи та буде знищено накопичений працею поколінь лісівників позитивний досвід. Особливо, з огляду на те, що специфіка управління лісовим господарством потребує високої кваліфікації, широких знань та обов’язкового досвіду.

Депутати переконані, що суб’єкти приватної форми господарювання взагалі не будуть здійснювати інвестицій у розвиток лісогосподарського виробництва, бо вік відновлення лісу до стану "стиглості" – 80-100 років, що не залишає навіть сумнівів у справжній меті концесії – зрубати та продати деревину. Жодна країна Європи з розвинутою економікою на разі не використовує концесійну модель управління. Негативний досвід концесії у Росії, Грузії, Болгарії свідчить лише про збільшення як прямих, так і опосередкованих втрат бюджетів всіх рівнів, різкого погіршення якості ведення лісового господарства та його економічного стану.

Зазначено у зверненні й про можливі негативні наслідки концесії, такі як руйнація економічних основ лісового господарства, фактичне знищення державної лісової охорони, зменшення впливу місцевої влади та громади на екологічну складову роботи лісового господарства, зростання ризиків щодо виведення лісових земель із державної власності (через недосконале та часом суперечне законодавство у лісових та земельних відносинах).

Тому депутати Черкаської обласної ради, відстоюючи насамперед права та інтереси територіальних громад області, трудових колективів держлісгоспів, вважають неприпустимим передачу державних лісогосподарських підприємств у концесію.

Підготував: Олена ХОЛОД
Джерело: Ліси Черкащини

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100