Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
29.08.2017 11:44

Депутати не подолали вето мера на рішення про розпуск виконкому


Черкаським депутатам забракло голосів, аби зняти вето міського голови Анатолія Бондаренка на ухвалене раніше рішення ради "Про розпуск виконавчого комітету Черкаської міської ради і припинення повноважень першого заступника, заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради". За це висловилося 22 із 28 необхідних для цього депутатів, ще 6 – були проти, троє – утрималися від голосування.

Нагадаємо, 10 серпня 22 міські обранці відправили у відставку нинішній склад виконавчого комітету. Через низку зауважень до прийнятого документу з боку юристів мер Черкас Анатолій Бондаренко 14 серпня своїм розпорядженням призупинив дію ухваленого рішення. Звільнення та припинення служби заступників міського голови ним не передбачалося, а це – компетенція винятково міської ради.

– Якщо міська рада двома третинами голосів підтвердить своє рішення, воно набере чинності, – зауважив Анатолій Бондаренко. Утім, у сесійній залі набралося на шість голосів менше необхідного.

На цій же сесії депутати розглянули ще два проекти рішень про відставку органу виконавчої влади в Черкасах: один із них вніс на розгляд міський голова, інший – депутат Руслан Зоря.

Автори обох проектів передбачають, насамперед, розпуск виконкому, звільнення чинних заступників мера (Станіслава Овчаренка, Сергія Гуру, Романа Буданцева, Ігоря Коломойця, Геннадія Шевченка та Руслана Сотуленка) та необхідність міському голові впродовж двох тижнів внести на розгляд ради проект рішення щодо затвердження нового персонального складу виконавчого комітету.

Єдина різниця між ними в тому, що Анатолій Бондаренко, аби не заблокувати життєдіяльність міста, пропонує працювати нинішньому виконкому до затвердження нового персонального складу.

– У зв’язку з втратою довіри до виконавчого комітету з боку Черкаської міської ради вношу на розгляд депутатів новий проект рішення, який підготовлений відповідно до норм Конституції України, вимоги Кодексу законів про працю України, а ще – дотримана безперервність влади, – прокоментував Анатолій Бондаренко. – Разом із тим, уже від сьогодні депутатські фракції та громадські організації можуть пропонувати кандидатури до нового складу виконкому. Але для мене важливо й принципово, аби це були чесні й порядні люди, без кримінального минулого й "заплямованої" репутації, люди з фаховою освітою, які працюватимуть для розвитку Черкас. Торгувати посадами ми не будемо! Кожну із запропонованих кандидатур ми публічно обговоримо разом із громадою нашого міста.

Депутат Руслан Зоря, який зареєстрував власний, дещо відмінний, проект рішення про відставку, припустив, що "старий" виконком у такому випадку може працювати роками.

– Черкасам уже відома практика, коли фактично "розпущений" виконавчий комітет працював півтора роки, – зауважив він та запропонував у своєму проекті конкретизувати дату набуття рішенням чинності: 4 вересня 2017 року. Натомість, на переконання секретаря міської ради Олександра Радуцького, попередній склад виконавчого комітету до обрання нового може працювати тільки за умови відсторонення міського голови або розпуску ради.

– У минулому році ми обрали виконавчий комітет та за цей час встигли побачити його роботу, – підкреслив він. – Депутатський корпус висловив недовіру нинішньому виконкому й далі наполягає на цьому.

Утім, обранці не підтримали жодного з запропонованих проектів рішень.

Урешті 22 депутати проголосували за протокольне доручення міському голові: підготувати на наступне пленарне засідання загальний проект рішення про відставку виконкому та обрання його нового персонального складу на цьому ж засіданні.

Підготував: Олена ХОЛОД
Джерело: Офіційний сайт міста Черкаси

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100