Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
28.12.2014 12:04

Черкаський нардеп не збирається балотуватися вдруге


Іллюстрація до новини "До обрання до парламенту Олег Петренко був бійцем полку
До обрання до парламенту Олег Петренко був бійцем полку "Азов"
Фото: http://www.facebook.com
В ексклюзивній розмові з журналістом "Прес-Центру" новообраний народний депутат України від м. Черкаси (виборчий округ 194) Олег Петренко поділився своїми враженнями від роботи Верховної Ради України, розповів про своє життя у столиці та поділився планами на майбутнє.

Протягом години спілкування ми встигли поговорити…

...про головне завдання теперішнього скликання:

– Ми маємо стати перехідним парламентом. Зрозуміло, що час минулих олігархічно-номінклатурних депутатів вже минув. Але все розвивається поступово. І ми не могли відразу отримати новий законодавчий орган – кристально чистий від старих схем і традицій. Сподіваюся, що наступного разу парламент буде набагато кращим за теперішній. А зараз наше головне завдання – закласти фундамент для його ефективної роботи.

…про роботу в парламенті:

– У цьому скликанні з’явилося багато молодих, освічених, порядних патріотів, які наразі лише набираються парламентського досвіду. Вони зараз не займають ключових посад, але я впевнений, що саме за ними майбутнє вітчизняного парламентаризму.

Перші враження від роботи парламенту не однозначні. Подобається динаміка. Я впевнений, що ми виправдовуємо очікування виборців щодо швидкості ухвалення рішень. У країни зараз немає зайвого часу на "спікеріаду", "прем'єріаду" тощо… Зрозуміло, що не всі ухвалені рішення є ідеальними, але вони відповідають моменту.

…про кулуарність:

– Виборці сприймають кулуарні домовленості як дещо негативне. І саме це зараз викликає найбільше нарікань. Але варто усвідомити, робота триває не лише в сесійній залі. Під час оголошеної перерви ми працюємо у фракціях або комітетах. Саме в кулуарах ми живо обговорюємо рішення. Я бачу там здорову робочу атмосферу. Робота в малих групах є ефективнішою. Працюємо, зазвичай, майже до ночі.

…про Блок Петра Порошенка:

– Я висуванець Блоку Петра Порошенка. Хоча я є позапартійний і збираюся зберегти цей статус. У роботі фракції мені дуже імпонує, що наші депутати не займаються власним піаром, не кидаються з трибуни популістськими гаслами. Все обговорюється якраз у кулуарах, і думка кожного з депутатів впливає на ухвалення рішення.

…про стосунки, які склалися з іншими мажоритарниками від Черкащини:

– Зараз я спілкуюся переважно з Владиславом Голубом (який пройшов по в/о №197 (центр у м. Канів) – примітка авт.), який зі мною в одній фракції. Мені імпонує його освіченість. Хоча він і молодший за мене, у багатьох питаннях я консультуюся саме з ним. Я ж не планував політичної кар’єри, тому в багатьох питаннях ще не компетентний. Я не знаю багатьох депутатів і поки що лише вивчаю хто є хто.

Станом на зараз кілька разів спілкувався лише з Сергієм Рудиком (який пройшов по в/о №198 (центр у м. Сміла) – примітка авт.) і Антоном Яценком (який пройшов по в/о №200 (центр у м. Умань) – примітка авт.).

З Антоном Яценком я спілкувався з ініціативи Юрія Ткаченка (голови Черкаської облдержадміністрації – примітка авт.). У день коли ми склали присягу народних депутатів, Ткаченко ініціював зустріч з мажоритарниками від Черкащини. Депутатів було троє: я, Владислав Голуб і Антон Яценко – так ми і познайомилися.

А з Сергієм Рудиком я зустрівся в коридорах Верховної Ради. Ми познайомилися та трохи поспілкувалися.

З рештою обранців від Черкащини я ще не знайомився.

…про команду помічників:

– На мій заклик допомогти сформувати команду для громадської приймальні на громадських засадах відгукнулося дуже багато людей, але ще не мав можливості зустрітися та переговорити з усіма. За останній час урізали не лише зарплату нардепів, але й суттєво обмежили фонд оплати помічників. Зважаючи, що я не є бізнесменом, у мене немає можливості за власний кошт утримувати команду. Але я переконаний, що професійна команда сформується з патріотів, для яких гроші не є пріоритетом.

…про виконання передвиборчих обіцянок:

– Я був дуже скромний в обіцянках. Але, як і обіцяв, увійшов до Комітету з питань молоді та спорту. Слово туризму з назви Комітету прибрали, але фактично ми займаємося і цим. У цій галузі я добре розуміюся. Очолював міський комітет фізичної культури. Керуючи комплексом "Росава", досконало вивчив туристично-готельну справу. Тому вважаю, що найбільше користі можу принести саме на цій стезі. Якщо ми ухвалимо закон про військово-патріотичне виховання молоді – вважатиму, що моя робота у парламенті була ефективною.

…про побутові умови депутата:

– Спочатку жив у готелі "Київ". У звичайному номері зі звичайними, не метало-пластиковими вікнами. Холодно, доводилося грітися обігрівачем. Але не нарікаю. Усвідомлюючи, як там мої бойові побратими з "Азова" – відчуваю себе як відпускник і насолоджуюся тим, що маю. Кілька днів тому зняв квартиру – коштує, як і готельний номер у готелі.

Дуже сумую по родині, яку бачу лише на вихідних.

…про наступні вибори:

– Однозначно треба змінювати виборче законодавство. Мажоритарну складову необхідно прибирати взагалі. Мандат не має купуватися за гроші, гречку або популістські обіцянки. Наступний парламент має формуватися виключно за пропорційною системою з відкритими виборчими списками. Зважаючи на відсутність у мене бажання та досвіду політичного пристосування, навряд чи зможу потрапити до списку. Та і бажання такого особливо не маю. Я – самодостатня людина, мандат не додає мені нічого, крім відповідальності перед виборцями. Коли балотувався у жовтні, говорив: про політичні кар'єри не мрію. Пішов на вибори, бо хочу змінити місто та країну.

Підготував: Віталій ЛАТИШЕВ
Джерело: Прес-Центр

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100