Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
05.01.2019 22:30

Раритетне фото нагадало, як 25 років тому в Черкасах 8 художників оформили авторськими іконами перший у місті храм УАПЦ (ФОТО)


Відома черкаська мисткиня Олексндра Теліженко, схвильована подією надання Українській Церкві Томосу, оприлюднила на своїй сторінці у "Фейсбуці" надзвичайно цінну світлину чвертьстолітньої давнини, яка нагадує про момент утворення Автокефальної Церкви в Черкасах.

Пані Олександра була однією з тих художників, що 1993 року написали ікони для першого в Черкасах храму УАПЦ.

Ось як емоційно вона згадує про той час:

"Збулося! 5 січня 2019 року, о 12 годині 37 хвилин у Стамбулі, в соборі Святого Юрія Переможця, Вселенський Патріарх Варфоломій підписв ТОМОС для УКРАЇНИ про утвердження Автокефальної помісної православної церкви !!! Завтра,06.01.19 , о 8.15 ТОМОС буде вручено нашому Митрополиту Єпіфанію, а 7 січня ТОМОС уже буде в нашій Софії Київській!!!

А поки наш ТОМОС в дорозі, – спробуємо пригадати, як і коли утворювалася Автокефальна церква в Черкасах. Ось тут нам і допоможе фото Миколи Васильєва 25– річної давності, на якому зафіксовано історичний момент: семеро черкаських митців при порозі Спілки художників, а в руках у кожного з них – авторська ікона, написана спеціально на честь утворення ЧЕРКАСЬКОЇ АВТОКЕФАЛЬНОЇ ЦЕРКВИ! Конкретизую:

1. Нарбут Данило Георгієвич – ікона "ГЕОРГІЙ ЗМІЄБОРЕЦЬ"; 2. Олексенко Віктор – ікона "АРХІСТРАТИГ МИХЇЛ"; 3. Костогриз Володимир – ікона " СПАСИТЕЛЬ"; 4. Ткаченко Микола – ікона "МИКОЛА – ЧУДОТВОРЕЦЬ"; 5. Теліженко Олександра – ікона "МАТІР БОЖА– УМИЛІННЯ"; 6. Теліженко Микола – ікона "ПРЕСВЯТА ПОКРОВА-БОГОРОДИЦЯ"; 7. Помазан Іван– архітектурний проект майбутньої ЦЕРКВИ.

На жаль, четверо з них насьогодні вже полинули в інший світ: Данило Нарбут, Володимир Костогриз, Микола Ткаченко, Іван Помазан. Світла їм пам‘ять людська!

Нагадаємо: Черкаська автокефальна церква була зареєстрована 03.10.1991 року. Її засновником і очільником став отець НАЗАРІЙ Кучерявий (натепер уже Митрофорний протоієрей УАПЦ). Навколо нього і Церкви об‘єдналася мало не вся творча інтелігенція Черкас, патріоти, а основним хребтом – щойно утворений Черкаський СОЮЗ УКРАЇНОК.

Дарування ж художниками ікон Церкві і ЇХ ОСВЯЧЕННЯ відбулося у 1993 році перед Покровою, на свято Введення Богородиці у Храм, – біля звичайної хати ( бо свого приміщення ще не було), на Хрещатику в районі Казбету. ЦЕ БУЛО ВЕЛИЧНЕ, НЕЗАБУТНЄ ЯВИЩЕ !!!

Кожен художник тримав у руках свою роботу. Краплі води, як сльози, стікали із щойно освячених ікон… Повз нас безкінечним потоком проходили Люди і сльози радості котилися по їх щоках! Люди цілували ікони і руки Художників! Таке не забувається !!!

Величне єднання Віри, Культури і Громади! І от – ТОМОС! Ми не стоїмо на місці! Свято вірю у розквіт УКРАЇНИ !!!"

Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100