Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
07.12.2018 08:21

Рятувальники нагадали селянам правила безпеки при експлуатації печей (ВІДЕО)


На території Черкаського району збільшилась кількість пожеж через недотримання громадянами правил пожежної безпеки при користуванні пічним опаленням.

За статистикою, з цієї причини цьогоріч в області виникло 109 пожеж, під час яких 6 осіб загинули.

З початком опалювального сезону ситуація лише погіршилася. У листопаді на території області сталася 41 пожежа, 6 з яких у Черкаському районі.

Аби попередити виникнення пожеж та загибелі на них людей, фахівці Черкаського міськрайонного відділу ДСНС області постійно проводять серед мешканців сільських населених пунктів тематичні профілактично-роз’яснювальні бесіди.

Так, 6 грудня, з метою навчання населення основним правилам безпеки під час експлуатації пічного опалення, інспекторами міськрайонного відділу, спільно з представниками Степанківської ОТГ та ЗМІ проведено спеціальний рейд житловим сектором села Хацьки.

Під час візиту до помешкань громадян, рятувальники наголосили основні правила безпеки, зокрема, під час опалювального сезону дозволяється експлуатувати лише печі, які підготовлені до роботи і ретельно перевірені.

Щоб уникнути біди, не слід залишати без нагляду розтоплені печі та перегрівати їх, а також експлуатувати без протипожежної розділки, використовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини.

Спілкуючись із селянами фахівці Служби порятунку особливу увагу звернули увагу на небезпечній звичці просушування одягу безпосередньо на печах, або впритул до них. Виявлені ж у печі, або димоходах тріщини і неполадки необхідно своєчасно усувати.

Начальник Черкаського міськрайонного відділу Андрій Хижняк, зазначив, що невтішна статистика щодо пожеж та їх наслідків у першу чергу пов‘язана із недбалістю господарів, які попри всі застереження фахівців, нехтуючи елементарними правилами експлуатації як пічного опалення, так і електрообігрівальних приладів, продовжують наражати себе та членів своїх родин на небезпеку.

Водночас, відповідальна за цивільний захист населення на території громади, Юлія Величко зауважила на необхідності активізації таких спільних рейдів, адже в селі багато є неблагополучних, малозабезпечених та багатодітних родин, які увійшли в опалювальний сезон із непідготовленими теплогенеруючими приладами, що може призвести до трагедії.

На завершення профілактичного відпрацювання, рятувальники роздали місцевим жителям профілактичні листівки, в яких стисло зазначені основні правила користування пічним опаленням, а саме:

– перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання. Очищення від сажі та різноманітного бруду необхідно провадити для опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі – не рідше одного разу на три місяці;

– біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;

– усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

– золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця. Не дозволяється висипати золу й шлак поблизу будівель.

Під час експлуатації пічного опалення категорично забороняється:

– залишати печі без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

– користуватися печами, які мають тріщини;

– розміщати паливо та інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

– сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

– застосовувати для розпалювання легкозаймисті та горючі рідини.


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100