Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
12.10.2018 19:16

Уперше в області підтверджено результат професійного неформального навчання


Черкаська служба зайнятості має можливість надавати мешканцям області послуги з підтвердження результатів їх неформального професійного навчання за робітничими професіями.

Протягом професійного життя чимало громадян працюють на підприємствах, набуваючи  при цьому професійних знань, та оволодівають певними  навичками, проте не мають документального підтвердження.

У вересні, за сприянням Звенигородської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості, бажання підтвердити кваліфікацію виявила Олена Педченко.

Маючи досвід роботи кухаря, вона виявила бажання підтвердити результат неформального навчання за професією "кухар".

За допомогою фахівців служби зайнятості жінка склала  анкету самооцінювання за обраною професією та відповідно до поданої заяви та наданих необхідних документів отримала від служби зайнятості направлення на підтвердження результатів неформального навчання в ДНЗ "Одеський центр професійно-технічної освіти ДСЗ".

Навчальний процес передбачав демонстрування теоретичних та практичних теоретичних знань та виконання пробної кваліфікаційної роботи.

До складу комісії з підтвердження кваліфікації за професією "кухар" увійшли кваліфіковані  педагогічні працівники навчального закладу та представник від роботодавців – завідувач виробництвом торгівельного центру.

Комісією були визначені: відмінна якість заготовлених продуктів, оперативно складені калькуляційні картки, дотримання правил приготування страв та термін виконання практичного завдання. Комісія, порадившись та врахувавши думку кожного члена, підвела підсумок роботи оцінювання. Після успішного складання іспитів Олена отримала свідоцтво державного зразка про присвоєння їй робітничої кваліфікації за професією "кухар" 3 розряду.

Заступник директора з методичної роботи   Ю.Назаренко побажала успіхів в роботі всім особам,  невичерпних творчих сил та визнання від задоволених клієнтів, а також послідовного підвищення кваліфікації на більш високий розряд.

Запровадження процедури підтвердження кваліфікації працівників дає змогу вирішити проблему визначення кваліфікації працівників, які мають належний практичний професійний досвід та надасть право громадянам отримати документ про професійно-технічну освіту за даною професією.                                     Неформальне професійне навчання – це набуття працівниками професійних знань, умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання.

Сьогодні можна підтвердити результати професійного неформального профнавчання за професією "кухар 3-6 розряду".

Здійснюють таке підтвердження Одеський і Рівненський центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та Вище професійне училище № 33 м. Києва.

На цей час визначені також ще 5 професій, за якими громадяни, маючи професійний досвід, можуть підтвердити свою кваліфікацію – це зварник, охоронник, електрозварник ручного зварювання, продавець непродовольчих товарів, слюсар-ремонтник.

Але на цей час за зазначеними професіями навчальні заклади і підприємства ще не зареєструвалися. Підтвердження результатів неформального професійного навчання працівників в країні здійснюється вже протягом трьох останніх років. Підтвердили свою кваліфікацію за цей час більше 130 громадян.

Підтвердити кваліфікацію можуть:

– громадяни України;

– іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні;

– яких визнано в Україні біженцями; яким надано притулок в Україні;

– яких визнано особами, що потребують додаткового захисту;

– яким надано тимчасовий захист;

– ті, особи, що одержали дозвіл на імміграцію в Україну.

Особі, яка підтвердила кваліфікацію, видається свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання.

Повідомляє відділ організації профнавчання ОЦЗ.

Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100