Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
30.08.2018 10:39

Єдиний пам'ятник гривні знаходиться у Черкасах


Іллюстрація до новини "Пам'ятний знак став візитною карткою черкаського відділення
Пам'ятний знак став візитною карткою черкаського відділення "Промінвестбанку"
Фото: Сергія ДАНИЛОВА
Пам’ятний знак сучасній українській валюті залишився єдиним у світі. А після введення у цьому році нових металевих гривень – цей пам’ятний знак вже набуває історичної ваги…

Про історію встановлення цього пам’ятного знаку ми вирішили взнати у директора обласного відділення "Промінвестбанку" Валерія Ткаченка, який ініціював цей проект і реалізовував його.

Напередодні річниці грошової реформи, завдяки якій у обіг булі введенні сучасні українські гроші, Валерій Миколайович розповів, що перший пам'ятний знак гривні в Україні був встановлений у травні 2005 року в Донецьку. Оригінальний пам'ятник, що символізує українську національну валюту, був виконаний у формі монети. Монета була представлена на ступінчастому п'єдесталі і оточена золотим ореолом, що символізує її основу і стабільність.

Перший пам'ятник гривні був розташований біля відділення "Промінвестбанку" на вулиці Артема у центрі Донецька. Він був виготовлений з нержавіючої сталі. Монета в точності повторювала найбільш поширену класичну гривню, яка викарбувана в 1995 році, активний тираж якої відбувався в 2001–2003 роках, пізніше на металевій гривні з'явилися і інші зображення, приурочені до знакових подій або історичним особистостям. А у березні цього року Національний Банк України представив нові гривневі монети.

На жаль, у листопаді 2015 року, після окупації частини Донецької та Луганської областей, пам'ятний знак зник. І тепер на його місці залишилися тільки постамент і ореол.

А у 2006 році, під час робочої поїздки в Донецьк, я побачив цю конструкцію і загорівся ідеєю, щоб така ж з'явилася і в Черкасах – згадує Валерій Ткаченко.

Повернувшись додому – я взявся до реалізації цього проекту. Черкаська монета стала легше і трохи менше за донецький оригінал, а конструктори золотоніського заводу ім. Лепсе використали інший двигун для обертання монети.

Робота зі створення Пам'ятного знаку була закінчена в серпні 2007 року. Його встановили на розі бульвару Шевченка із вулицею Героїв Небесної Сотні (тоді ще Леніна), як зазначено на пам'ятному знаку "Гривня": "на честь 15-річчя створення Акціонерно-комерційного "Промінвестбанку".

Згодом конструкцію перенесли до входу в офіс нашого банку. З тих пір вона є візитною карткою черкаського відділення "Промінвестбанку". Але, зважаючи що сьогодні це єдиний пам'ятник української грошової одиниці – може згодом він стане і візиткою міста.

ДОВІДКА "ПРЕС-ЦЕНТРУ":

Гривня (укр. Гривня, IPA: / ɦrɪu̯ɲɑ /) – національна валюта України (з 1996 року), названа на честь давньоруської гривні, древньої грошової одиниці, що представляла собою злиток срібла.

25 серпня 1996 року Президент України Леонід Кучма підписав Указ "Про грошову реформу в Україні", згідно з яким, з метою сприяння проведенню радикальних ринкових реформ і забезпечення економіки країни стабільної національної грошової одиницею, вводилася в обіг національна валюта України – гривня і її сота частина – копійка;

2 вересня 1996 Національний банк України (НБУ) випустив в обіг банкноти номіналом 1; 2; 5; 10; 20; 50 і 100 гривень та розмінну монету номіналом 1, 2, 5, 10, 25 і 50 копійок, а також припинив емісію українських карбованців, які підлягали обміну на гривні за курсом: 100 000 карбованців = 1 гривня. Реформа була проведена за 2 тижні: з 2 по 16 вересня 1996 року – після визначеного законом терміну ходіння українського карбованця в готівковому обігу припинялося, і єдиним платіжним засобом на території України ставала гривня.

Таким чином, у житті всіх громадян незалежної України з'явився символ нашої економічної незалежності і автентичності – гривня. В цьому році виповнюється 22 роки з тих пір як в наш побут увійшли нові гроші. Історики ще напишуть про цю подію, економісти і банкіри будуть згадувати як все відбувалося.

Підготував: Віталій ЛАТИШЕВ
Джерело: Прес-Центр

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100