Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
17.05.2018 11:59

Рятувальники області відзначили День вишиванки (ФОТО)


Іллюстрація до новини "Рятувальники області відзначили День вишиванки"
Рятувальники області відзначили День вишиванки
Фото: http://ck.dsns.gov.ua
Щороку, третього четверга травня, українці святкують сакральне свято, – День вишиванки.

Як відомо, українська вишиванка бере свій початок ще за скіфських часів. Це не тільки яскраве та вишукане оформлення одягу, а й свого роду певна історія людини, та її роду.

На старовинних творах декоративно-ужиткового мистецтва скіфської доби які дійшли до наших часів можна побачити сітчасті візерунки: ромби, кола, хрести.

Здавна за орнаментом візерунку та кольором ниток можна було визначити з якого регіону людина, чи має родину. Вишита сорочка вважалася потужним талісманом та оберегом, а козаки навіть кодували у вишивці військові таємниці, належність до певного куреня чи сотні, характеристику бойових якостей вояка.

Вишиванка то своєрідний путівник, що веде стежками пізнання українського таємничого світу, духовної чистоти, символів високих етичних та естетичних ідеалів.

І хоча це свято, яке було започатковано студентами Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича у 2007 році, ще не набуло значного поширення, працівники Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Черкаській області не залишилися осторонь цього заходу, вдягнувши на роботу власні вишиванки.

Своєю історією та культурою треба пишатися, особливо, якщо вона така вишукана, яскрава та чарівно прекрасна! Саме тому, останніми роками все більше працівниць управління присвячують значну частину свого вільного часу, аби доторкнутися до таємничого, сакрального та старовинного обряду вишивання.

Ще Геродот, згадуючи розшитий одяг скіфів зазначав, "народи, які носять розшиті сорочки упевнені, що їх майбутнє цілковито залежить від збереження сорочок із власним орнаментом". Минули роки і вже сучасні українці щиро переконані, Україна буде жити допоки, в роду будуть вишиванки.

Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100