Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
23.01.2018 18:02

Науковці й студенти говорили про філософію гуманізму й демократії


У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася наукова конференція "Філософія гуманізму і демократії – основа становлення оптимального гуманного, демократичного суспільства".

Конференція організована засновником і керівником наукової школи філософії гуманізму і демократії Миколою Іщенком, доктором філософських наук, професором кафедри державної служби, публічного адміністрування та політології ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

У доповіді Миколи Іщенка на тему "Філософія гуманізму і демократії — маніфест становлення оптимального гуманного, демократичного суспільства" аргументована основоположна роль цінностей і принципів філософії гуманізму й демократії як для розвитку світової цивілізації, так і для України. Професор аргументував мирний, еволюційний шлях упровадження вже сьогодні в повсякденне життя мільйонів людей, у життєдіяльність громадянського суспільства гуманістично-демократичних норм і принципів. Особливу увагу доповідач приділив системній теорії й методології філософії гуманізму і демократії, її ідеям та цінностям. Саме розроблена ним методологія дає можливість аргументувати ідеї та цінності тисячолітньої (від античності до сьогодення) стратегії становлення оптимального гуманного, демократичного суспільства, особливо за умов глобалізаційних процесів у сучасному світі.

Доповіді науковців з усієї України, представників органів державної влади і громадських організацій розкривали такі теми: "Ідеї філософії гуманізму і демократії у творчій спадщині Григорія Сковороди" (кандидат політичних наук, доцент ЧНУ ім. Б. Хмельницького Михайло Калініченко); "Філософія гуманізму і демократії в умовах глобалізації" (завідувач кафедри, доктор наук з державного управління, професор ЧНУ ім. Б. Хмельницького В’ячеслав Шарий); "Філософія гуманізму і демократії в контексті розуміння принципів державно-конфесійних відносин" (головний спеціаліст Міністерства культури України, магістр державної служби Богдан Северенчук); "Гуманістичні та демократичні принципи як базові засади діяльності громадських організацій" (голова Громадської ради при Черкаській ОДА Євген Глєбов); "Духовна свобода і свобода світогляду в демократичному суспільстві" (кандидат філософських наук, доцент КНУ ім. Т. Шевченка Володимир Козленко); "Цінності та принципи філософії гуманізму і демократії в діяльності ЗМІ: молодіжний аспект" (кандидат політичних наук, доцент ЧНУ ім. Б. Хмельницького Богдан Калініченко); "Принципи і механізми демократизації інститутів політичної влади" (кандидат політичних наук, доцент ЧНУ ім. Б. Хмельницького Олег Іщенко); "Принципи демократизації системи місцевого самоврядування в Україні" (кандидат наук з державного управління ЧНУ ім. Б. Хмельницького, доцент Лариса Самойленко); "Розвиток гуманістичних цінностей у сучасній світовій цивілізації" (декан Черкаського факультету Національного університету "Одеська юридична академія", доктор філософських наук, професор Володимир Богданов), "Пріоритетність принципів свободи і справедливості в громадянському суспільстві" (кандидат філософських наук, доцент ЧДТУ Іван Руденко) тощо.

До роботи конференції долучилися не тільки визнані науковці, а й студенти, магістри державної служби, слухачі магістратури публічного управління та адміністрування, ті, хто робить перші кроки в наукових дослідженнях цінностей і принципів філософії гуманізму й демократії.

Дослідженню актуальних проблем історії становлення цінностей та принципів філософії гуманізму і демократії різних часів і народів присвятили свої доповіді студенти ННІ іноземних мов ЧНУ ім. Б. Хмельницького: Вероніка Цьома ("Витоки гуманізму у стародавніх Індії та Китаї"); Ірина Даценко ("Розвиток гуманізму у стародавніх Греції та Римі"); Юлія Кулінська ("Гуманізм як соціальне явище"); Катерина Завертайло ("Зародження та розвиток гуманізму італійського Відродження"); Анна Білоус ("Гуманістичні ідеї Проторенесансу)"; Сергій Притула ("Розвиток гуманізму у Флоренції епохи Ренесансу"); Юлія Белих ("Гуманізм українського неоромантизму"); Марія Грам ("Гуманізм у творах Лесі Українки"); Наталія Лихенко ("Історія становлення ідей та принципів демократії").

У доповідях студенти ННІ іноземних мов висвітлили також злободенні проблеми гуманізації й демократизації за сучасних умов: "Сучасні демократичні процеси в країнах Європи" (Ганна Меленко); "Права людини, як критерій гуманізму і демократії" (Наталія Дорошенко); "Гуманізація та гуманітаризація сучасної освіти і науки" (Крістіна Попова); "Становлення гуманізму в Україні" (Валентина Іванова); "Гуманістичний аспект інклюзивної освіти в Україні" (Ольга Норенко); "Інноваційні технології гуманізації та гуманітаризації сучасної освіти (узагальнення українського досвіду)" (Олександра Курдус); "Цінності і принципи філософії гуманізму й демократії — основа розвитку громадянського суспільства" (Оксана Єжель); "Соціальне становлення молоді у процесі гуманізації сучасної навчально-освітньої системи" (Юлія Литвин); "Гуманізація і демократизація сучасної освіти" (Євгенія Плита); "Роль гуманізму в ЗМІ як фактор подолання негативного впливу на свідомість індивіда і рівень культури в суспільстві" (Тетяна Котенко); "Принцип соціального гуманізму та його вплив на розвиток держави" (Юлія Стецюк).

Усі доповідачі наголошували на важливому значенні філософії гуманізму і демократії для розвитку сучасної України. Наразі Черкаський національний є дієвим центром вивчення соціально-гуманістичних та демократичних цінностей і принципів у Центральній Україні. І це — вагомий внесок у розбудову гуманного, демократичного суспільства.

Підготував: Олена ХОЛОД
Джерело: ЧНУ ім. Б. Хмельницького

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100