Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
12.01.2018 19:48

На Хрещатику відкрили ще дві міні-будівлі (ФОТО)


Іллюстрація до новини "Ще дві зменшені копії архітектурних пам’яток встановили в Черкасах"
Ще дві зменшені копії архітектурних пам’яток встановили в Черкасах
Фото: http://www.rada.cherkasy.ua
На Хрещатику в Черкасах облаштували нові міні-моделі пам’яток архітектури перед входом до будівель-оригіналів. Одна з них – зменшена копія художньої школи імені Данила Нарбута, інша – першого в місті цивільного банку (нині тут редакція газети "Черкаський край").

Таких пам’яток у мініатюрі на черкаському Хрещатику вже чотири. Міський голова Анатолій Бондаренко під час відкриття повідомив, що роботу в цьому напрямку будуть продовжувати.

– Хочемо привернути увагу до наших архітектурних "родзинок". Черкасам є чим пишатися, – говорить він.

Над виготовленням міні-моделей, як і раніше, працював відомий український скульптор Владислав Димйон спільно зі своєю командою.

– Для створення однієї копії потрібно три, а то й чотири місяці клопіткої роботи, – говорить він. – Це ж мистецтво. Усе залежить від натхнення, настрою. Ми віддаємо стільки часу, скільки готові віддати. Кожна зі зменшених пам’яток містить описи будівель українською та англійською мовами, а ще – надписи шрифтом Брайля. Завдяки цьому їх можуть "побачити" на дотик незрячі. На скульптуру, яка повторює обриси художньої школи, викарбували слова Данила Нарбута "Пора працювати, а не язиком чесати".

– Із цією фразою пов’язана цікава історія. Коли ставили пам’ятник Богдану Хмельницькому в Черкасах, цей процес затягувався. І от на одній із нарад Данило Георгійович ходив із палицею, а потім ударив нею по столу й сказав ці слова, – поділився Владислав Димйон. – Власне, після цього інциденту постамент українському гетьманові все ж встановили. Вважаю, що і зараз ця фраза буде корисною для вихованців школи... Натомість на копії першого в Черкасах цивільного банку на розі вулиці Хрещатик зі Смілянською зафіксували слова з поезії Василя Симоненка: "Любов, як сонце, світу відкриває безмежну велич людської краси". Свого часу в цій будівлі розміщувалася редакція газети "Черкаська правда", де працював відомий поет.

За словами начальника відділу реклами та дизайну міського середовища ЧМР Андрія Поліщука, у планах – змайструвати копію будівлі Центру дитячої та юнацької творчості на Смілянській, "блакитного палацу" (до революції 1917 року в ній розміщувався готель "Слов’янський"). Більше того – є ідея спорудити неіснуючу нині будівлю собору, який колись стояв на місці сучасної Соборної площі. – У такий спосіб ми нагадуємо про важливість збереження цих пам’яток для наступних поколінь, даємо можливість ознайомитися з ними людям із вадами зору, які ніколи не змогли б побачити їх очима, – розповів він. – Тобто скульптури мають і певне соціальне навантаження.

Нагадаємо, в минулому році мініатюрні копії двох архітектурних візитівок встановили перед Палацом одружень (Будинок Щербини) та музеєм "Кобзаря". Для довідки:

1) будівля по вул. Хрещатик, 214 (Дитяча художня школа ім. Д.Нарбута)

Будинок побудований у кінці ХІХ – на початку ХХ сторіччя і використовувався, як будівля присутствія по військовій повинності, пізніше в ньому розміщувалась єврейська гімназія. Після жовтневої революції приміщення використовувались під державні та партійні установи.

З 1988 року в приміщенні будівлі розташована дитяча художня школі імені Данила Нарбута.

2) будівля по вул. Хрещатик, 251 (редакція газети "Черкаський край")

Будівля першої в Черкасах банківської установи – цивільного банку, побудована в 1914 році за проектом відомого архітектора Владислава Городецького на честь 50-річчя заснування цього банку в Черкасах, про що свідчать дати на будинку "1864 – 1914".

Після Жовтневої революції будинок було зайнято під редакцію газети, пізніше тут розмістився банк, а надалі навчальний корпус педагогічного училища. З січня 1954 року в приміщеннях будівлі розташована редакція газети "Черкаська правда" (нині "Черкаський край"). Тут формувався талант трьох лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка Василя Симоненка, Олександра Найдена, Василя Захарченка.

У цьому приміщенні діє меморіальний музей-кімната, в якій працював видатний український поет й журналіст Василь Симоненко.

Споруда є пам’яткою архітектури та охороняється державою.

Підготував: Олена ХОЛОД
Джерело: Офіційний сайт міста Черкаси

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100