Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
16.12.2017 17:36

На Корсунщині відкриють пам’ятний знак сотнику армії УНР


17 грудня 2017 року о 12:30 у смт Стеблеві, на території Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника (вул. Партизанська), відбудеться відкриття пам’ятного знака воїну армії УНР Василю Авраменку, відомому хореографу.

Василь Авраменко народився 22 (10) березня 1895 року в багатодітній селянській родині в містечку Стеблеві. Воював на фронтах Першої світової війни. Його участь у революційних подіях розпочалася зі знайомства з майбутнім головою Директорії УНР Симоном Петлюрою і участю в роботі з’їзду вояків-українців Західного фронту у квітні 1917 року. Відтоді двадцятидворічний Василь Авраменко став на шлях боротьби за незалежність України. Після поразки УНР Василь Авраменко опинився в Польщі, потім – у Німеччині, з 1925 року – у Канаді, з 1928 року – у США. Він скрізь засновував школи українського народного танцю, пропагував український танок в усьому світі, цим самим відкриваючи світові Україну. Виступи його танцювальних колективів завжди проходили під жовто-блакитним прапором. Він часто повторював: "Ми маємо працювати для України не лише тоді, коли нас будуть вітати … але й тоді, коли не схочуть із нами знатися, а навіть камінням кинуть".

Василь Авраменко завжди мріяв про вільну і незалежну Україну. Про це він говорив із великої сцени, у листах до друзів і знайомих, у своїх повідомленнях про танкові пописи. У Радянському Союзі він був персоною нон ґрата. Про нього не знали, та і не всі рідні його розуміли. У заповіті Василь Авраменко просив, щоб після смерті його кремували, а прах перевезли до України, коли вона буде вільною. Земний шлях Василя Авраменка скінчився 6 травня 1981 року. І лише у 1993 році Василь Авраменко назавжди повернувся в Україну, до Стеблева. Його прах покоїться на Заросянському цвинтарі.

За участь у визвольних змаганнях 1917 – 1921 роках Василь Авраменко був нагороджений хрестом Симона Петлюри, орденом "Карпатська Січ", Хрестом Українського козацтва за участь у боротьбі за волю України та медаллю гетьмана України Івана Мазепи (1960-ті роки). Усі ці нагороди зберігаються у фондах Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника (усього в фондах понад 600 предметів зі спадщини Василя Авраменка).

Пам’ятний знак встановлений на виконання Указу Президента України "Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917 – 1921 років" у рамках соціально-культурного проекту "Українській революції 1917 – 1921 років – 100 років" за ініціативи Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника.

Учасники проекту: Стеблівська об’єднана територіальна громада (голова – Данільченко О.В.), благодійний фонд "Героїка".

Координатор проекту – референт Спілки ветеранів АТО Корсунь-Шевченківського району Собченко О.А.

Повідомляє Департамент культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської обласної державної адміністрації.

Підготував: Олена ХОЛОД
Джерело: Прес-Центр

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100