Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
13.11.2017 13:56

У ЧДТУ відбулося урочисте закриття Тижня української мови


Черкаському державному технологічному університеті завершився Тиждень української мови, який тривав із 6 до 10 листопада.

− Українській мові має бути присвячений не один тиждень, а все наше життя. Тобто та мова, яка потрібна нам від народження мусить жити з нами. Вітаю всіх, хто протягом тижня активно долучився до заходів, конкурсів, диктанту. Це є вияв патріотизму та поваги до української мови і культури. Дякую, що ви патріоти нашого університету та України, − привітав учасників святкових заходів в.о. ректора ЧДТУ Олег Григор.

У свою чергу, проректор з гуманітарно-виховних питань ЧДТУ Валентин Лазуренко зазначив: "Сьогодні завершується Тиждень української мови і приємно, що у нащому університеті пройшла ціла низка заходів, завдяки яким ми ще більше поглибили мовні знання. Питання вивчення та викладання української мови стоїть на контролі ректорату та Вченої ради ЧДТУ. У нашому навчальному закладі ми виконуємо Закону України "Про засади державної мовної політики". Всіх зі святом!"

Почесний гість заходу – актор Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка Михайло Кондратський продекламував вірші великого Кобзаря та вручив грамоти й призи переможцям конкурсу ім. П.Яцика та ім. Т.Шевченка.

Завідувач кафедри української мови та загального мовознавства ЧДТУ Олена Пчелінцева розповіла про результати соціолінгвістичного опитування студентів та викладачів ЧДТУ "Як ми говоримо" і відзначила зміни у статусі української мови в нашому університеті:

− за останні 10 років помітно збільшився простір функціонування української мови (на 10-15%);

− ми стали більш свідомо ставитися до якості мовлення;

− розвиток україномовного студентського жаргону – показник життєздатності мови;

− піднявся рівень престижности української мови.

Мелодійна пісня у виконанні гурту "Небесна" стала чарівним й натхненним завершенням урочистих заходів, присвячених Тижню української мови у ЧДТУ.

Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100