Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
22.10.2017 11:42

Фізики та математики зібралися в ЧНУ на Міжнародній конференції


Упродовж трьох днів у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася Міжнародна конференція "Диференціальні рівняння, математична фізика та їх застосування". Захід зібрав фахівців в області фізики та диференціальних рівнянь як із багатьох наукових та навчальних установ України, так і з-за кордону.

Конференції з фізики стали доброю академічною традицією ЧНУ, яку з 1998 року підтримують кафедра фізики та наукова школа професора Андрія Михайловича Гусака.

Однак, вперше подібний захід зібрав разом фізиків та математиків для синергетичної взаємодії прикладних та фундаментальних досліджень.

Організаторами заходу стали Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького (кафедра фізики, кафедра алгебри та математичного аналізу), Донецький національний університет імені Василя Стуса, Інститут прикладної математики і механіки НАН України, Інститут математики НАН України, Інститут металофізики імені Курдюмова, Фізико-технічний університет НАН Білорусі.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор ЧНУ Олександр Володимирович Черевко. Він наголосив, що цей захід продовжує наукові традиції як ЧНУ, так і Черкащини в цілому. Саме в Каневі в 1963 році за ініціативи академіка Юрія Митропольськогобуло вперше проведено літню фізико-математичну школу. Вона зібрала низку видатних вчених сучасності — Марка Крейна, Миколу Боголюбова, Івана Тодорова, Ольгу Олійник, Марка Вішиката інших.

— Черкаська земля дала Україні багатьох відомих учених, більшість училися або працювали в нашому навчальному закладі, — наголосив Олександр Володимирович. — Фізики нашого університету за останні 20 років провели 5 міжнародних конференцій за участю науковців із 12 країн світу. Нині фізика й математика в Україні не є суперпопулярними серед молоді, однак без них держава не зможе розвивати нові технології, прогнозувати свій розвиток. Тож бажаю, щоб сьогоднішня конференція стала кроком до зростання авторитету фізико-математичних наук.

Підготував: Олена ХОЛОД
Джерело: ЧНУ ім. Б. Хмельницького

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100