Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
18.10.2017 19:31

В кінозалі "Multiplex" відбулася прем’єра історичного фільму за участю міського голови


Прем’єра унікального трисерійного етюду "Староста" відбулася вчора, 17 жовтня, в черкаському кінозалі "Multiplex".

Його створили в межах соціального проекту, який розкриває маловідомі сторінки історії Поділля, Рівненщини, Чернівців, Буковини та Черкащини, – "Таємниці мого міста". Над документальним фільмом впродовж чотирьох місяців працювала команда культурно-просвітницької організації "Sinergicon".

Сюжет фільму розгортається в ХVІ столітті та переповідає кілька епізодів, пов’язаних із життям Євстафія Дашковича, старости Черкаського і Канівського. Його зіграв міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. У роль його супротивника – кримського хана Саадата І Ґерая перевтілився депутат Микола Мирза.

Зйомки стрічки "Староста" тривали в Хмельницькій та Київській області, а ще – на території "Дахнівської Січі" в Черкасах та в гетьманській резиденції Богдана Хмельницького, що в Чигирині.

– Це не художній, а просвітницький матеріал, мета якого – популяризація культури та духовних цінностей регіону. Аби кожен із присутніх у залі після перегляду фільму захотів нас перевірити, піти в бібліотеку та розібратися, наскільки правдиво ми все це розказали й донесли в своїх картинках, – розповів сценарист та продюсер проекту Андрій Раднюк. – Ми закликаю всіх до пошукової роботи, самовдосконалення й самоосвіти.

За його словами, у всіх стрічках знімаються не професійні актори, а громадські діячі – творці сучасної історії.

– Величезним здобутком для нас є й те, що міський голова погодився зіграти головну роль, – поділився він. – Це найвища форма довіри до нашого проекту.

Водночас, Андрій Раднюк привідкрив і кілька закулісних таємниць. Для прикладу, каже, задля зйомок сцени зустрічі Дашковича з кримським ханом довелося спалити півтора гектара поля.

Головним історичним консультантом трилогії "Староста" виступила заступниця директора обласного краєзнавчого музею Валентина Нестеренко. Наголошує: Черкаси – це унікальний край, який пов’язаний із витоками козацького руху, а самих козаків тривалий час називали "черкасами".

– Одним із перших, хто зрозумів значення козаків для захисту українських земель від постійного нападу войовничого кримського ханства став Євстафій Дашкович. У його руках зосереджувалася господарська, культурна та військова діяльність, – розповіла вона. – Саме він запропонував взяти на службу українських козаків та озброїв їх рушницями.

На прем’єрний показ фільму завітав і міський голова Черкас Анатолій Бондаренко разом із родиною. На його думку, подібні стрічки слід демонструвати школярам на уроках, аби зацікавити дітей історією краю.

– Усі ми під час зйомок душею перевтілилися в ті часи та ще глибше усвідомили свою відповідальність перед містом та людьми, які тут живуть, – прокоментував він.

Тепер кожну із серій трилогії "Староста" в рамках проекту "Таємниці мого міста" демонструватимуть глядачам як соціальну рекламу три тижні (по серії в тиждень) перед показом касових фільмів. А вже потім їх покажуть місцеві телеканали "ВІККА" та "Рось".

Підготував: Олена ХОЛОД
Джерело: Офіційний сайт міста Черкаси

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100