Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
02.03.2017 12:12

До музейної експозиції потрапила свинцева пломба з канцелярії Корсунського козацького полку (ФОТО)


Іллюстрація до новини "Свинцеву пломбу з хрестом знайшли абсолютно випадково - на сільському городі в Кичинцях..."
Свинцеву пломбу з хрестом знайшли абсолютно випадково - на сільському городі в Кичинцях...
Фото: http://cossackland.org.ua
Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник підбив підсумки по найцікавіших надходженнях музейних експонатів 2016 року.

Серед принесеного і подарованого музею істориками, краєзнавцями і просто місцевими жителями – речі від уламку рога тура і супниці з набору посуду княгині Лопухіної-Давидової – до світлин з Майдану і зони АТО та мальованих портретів Героїв нашого часу. Про це інформує управління культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА на своїй сторінці у мережі Facebook.

Окремої уваги заслуговують документальні свідчення політики утисків українців за часів більшовицької влади. Щойно Голодомор 1932-33 років винищив мільйони українців, а з селян Черкащини продовжували примусово збирати вирощене ними на власних садибах. Свідченням тому – письмові зобов’язання на поставку державі картоплі врожаю 1934 року колгоспницею колгоспу "Незаможник" с. Карашини Корсунського району Меланії Хіміченко. Так само було з масовим післявоєнним Голодом 1946-47 років. У самому Корсуні "лімітовано" відпускалися продукти – у експозицію потрапили продуктові картки, збережені "для історії" тодішнім працівником музею Миколою Черненком. А разом з тим, з кожного власника корови "по рознарядці" збирали молоко, не питаючи, чи хоче він його залишити для родини – збереглися розрахункові книжки 1947-48 років із обов’язкової поставки молока державі, видані корсунчанину Миколі Якубовському.

Все ж, найцікавіше надходження 2016 року – свинцева пломба з хрестом, датована орієнтовно ХVІІІ століттям – її випадково викопали на городі в селі Кичинці Корсунського району. Пломбу передали до музейної експозиції член археологічного пошукового загону "Дніпро-Україна" Ігор Мусатенко та краєзнавець Сергій Мацюця. Пломба, вірогідно, із канцелярії Корсунського козацького полку і використовувалася для полкових документів. Цікаво, що Кичинці, де знайдено цю пломбу – рідне село видатного археолога Леоніда Добровольського (1867-1928), який був членом Київського товариства охорони пам’ятників старовини та мистецтва, Київського відділення Імператорського воєнно-історичного товариства, Українського наукового товариства, Київського товариства старожитностей і мистецтв.. А ще – входив до Історичного товариства Нестора-літописця, одним із напрямків діяльності якого було вивчення якраз епохи Козаччини...

Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100