Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
02.03.2012 14:33

Черкащанка Валентина Кодола перемогла у конкурсі зі створення в українській Вікіпедії статей на благодійну тематику


В Україні вперше пройшов конкурс зі створення в українській Вікіпедії статей на благодійну тематику – "Пишемо про благодійність".

Акцію, яка тривала у грудні 2011 – січні 2012 року, організували Асоціація благодійників України і ГО "Вікімедіа Україна".

1 березня 2012 року в приміщенні інформаційної агенції "ЛІГАБізнесІнформ" організатори і члени журі підвели підсумки конкурсу.

Перед авторами ставилася низка вимог: статті мусять бути розміром не менше 5000 байтів, бути започатковані у конкурсний період, не мати жодних ознак машинного перекладу, носити енциклопедичний характер, відповідати критеріям значимості осіб і організацій, не порушувати авторські права, базуватися на інформації, опублікованій раніше у авторитетних джерелах та містити посилання на ці джерела.

За свій внесок учасники конкурсу отримували бали від малого і великого журі. Останнє складалося з адміністраторів і досвідчених авторів Вікіпедії, які щотижня аналізували внесок і визначали переможців тижня. Оцінка малого журі становила 40% остаточної оцінки статті на кінець конкурсного періоду.

До складу великого журі увійшли представники організаторів конкурсу – Асоціації благодійників України і "Вікімедіа Україна", – а також компетентні експерти у сфері благодійності і громадської роботи. Велике журі здійснювало оцінку якості статей за результатом конкурсу загалом. Остаточний бал статті на 60% визначався оцінкою великого журі.

Переміг у конкурсі той, хто набрав найвищу кількість балів серед усіх учасників. За умовами конкурсу, переможець, володарі другого і третього місць та переможці тижнів отримують від організаторів призи.

Загалом в ході конкурсу було опрацьовано 159 статей. До оцінювання допущена 121 стаття, з них 109 нових і 12 суттєво доповнених. Створення і доповнення статей здійснювали 34 автори, частина з яких спеціально зареєструвалися у Вікіпедії для участі в конкурсі "Пишемо про благодійність". Загальний обсяг доданої інформації склав більше 2 мегабайт. На час завершення конкурсу із 211 статей категорії "Благодійність" 135 були створені або значно доповнені саме завдяки конкурсу. Тобто, конкурс збагатив благодійну тематику в українській Вікіпедії майже втричі.

За результатами роботи малого журі переможцями тижнів визначені чотири дописувачі – Микола Супрунець з Рівного (користувач Вікіпедії Супрунець М.Ф.), Олександр Кахай з Запоріжжя (користувач Gertsoge), Валентина Кодола з Черкас (користувач Uthitel) та Олег Король зі Львова (користувач Олег-літред). Вони отримали у подарунок комплекти книжок.

Володарями другого і третього місця стали Олег Король і Микола Супрунець. Вони набрали майже однакову кількість балів – 93,97 і 93,93 відповідно. Їм були вручені електронні книги і дипломи переможців.

Переможцем із великим відривом – 320,13 балів – стала Валентина Кодола. Валентина Іванівна – вчитель з 22-річним стажем, викладає історію і світову літературу в сільській школі Корсунь-Шевченківського району. Серед її захоплень – сайтобудівництво, вона створила низку персональних сайтів для своїх колег-педагогів. Валентина Кодола отримала головний приз – нетбук – і диплом переможця.

"Результати конкурсу "Пишемо про благодійність", беззаперечно, вагомі, – підкреслив Олександр Максимчук. – Ми змогли суттєво розширити тему благодійності у Вікіпедії, привернути увагу її авторів до цього аспекту суспільного життя і дати поштовх до подальшої розробки цієї тематики». Президент Асоціації благодійників порушив питання залучення новітніх медіа в якості інструменту розвитку благодійності. За його словами, наявність інформації про діючі в Україні громадські і благодійні організації, їх програми і проекти сприятиме взаємодії благодійників і суспільства, більш ефективній реалізації благодійних ініціатив. Олександр Максимчук подякував усім, хто долучився до конкурсу і висловив сподівання, що на цьому співпраця Асоціації благодійників України та "Вікімедіа Україна" не обмежиться.

"Вікімедіа Україна" шукає різні способи для розширення числа добровольців – редакторів Вікіпедії, серед яких проведення конкурсів, краєзнавчих і фото-експедицій, конференцій та вишколів, – зазначив Юрій Пероганич. – Сподіваємося на продовження співпраці з Асоціацією благодійників України і просимо підтримати Вікіпедію також інших меценатів-благодійників".

Конкурс "Пишемо про благодійність" стартував 12 грудня 2011 року і був приурочений до Дня благодійництва. До 29 січня 2012 року всі бажаючі могли створити або відредагувати в українській Вікіпедії статті, які розкривають поняття і терміни, пов’язані з благодійністю і корпоративною соціальною відповідальністю, чи розповідають про українські і міжнародні організації та окремих благодійників. Також можна було перекласти українською відповідні статті з іншомовних Вікіпедій, допускалося доповнення і покращення вже існуючих статей.

Підготував: Сергій ДАНИЛОВ
Джерело: Громадський простір

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100