Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
01.11.2009 16:10

Серця православних Черкащини тішать нові храми і церковні дзвони


Іллюстрація до новини "Мліївський храм – пам’ятник двом святим, яких дало українське село"
Мліївський храм – пам’ятник двом святим, яких дало українське село
Фото: Олександр СЛЄПЦОВСЬКИЙ
Новий восьмий дзвін, відлитий у Польщі за кошти меценатів, заблищав на дзвіниці Свято-Іллінської церкви-усипальниці Богдана Хмельницького, що у селі Суботів (Чигиринщина).

Як розповів сільський голова Суботова Іван Гришко, новий дзвін мав стати на заміну старого ще раніше, до Дня українського козацтва. Польські ливарі відправили дзвін на Чернівці, а звідти замовники доставили його на Чигиринщину. Серед меценатів, за кошти яких вилито дзвін, – благодійники із Черкас Володимир Сапа та Анатолій Мандра.

А на баню дзвіниці перебудованої Свято-Миколаївської церкви, що у Смілі, було урочисто встановлено хрест.

Настоятель церкви протоієрей Василь Ворушило не приховував щирої радості. Саме за роки його пастирства парафія спочатку перебралася з обладнаного приміщення в невелику церкву, стіни якої, за згодою вірян, було вирішено розширити, а фактично – побудувати нову церкву: значно більшу, простору, з чудовою дзвіницею, яка відтепер прикрашена хрестом. Цікаво, що для встановлення хреста в самій Смілі не знайшлося крана, який міг би впоратися з цим завданням, тому довелося викликати на допомогу більш потужну техніку з Головного управління МНС у області.

Тепер очікується встановлення ще одного хреста – на головний церковний купол, після чого відбудеться урочисте освячення всієї церковної споруди.

Новий храм минулої неділі відчинив двері й для православних вірян села Мліїв Городищенського району. 9 років знадобилося тутешньому настоятелю отцю Михайлу Негеру, щоб об’єднати зусилля всієї православної громади й благодійників на будівництво храму. Але будівельні роботи прискорилися тоді, коли на допомогу вірянам прийшов їхній односелець, а нині відомий столичний бізнесмен Василь Даценко: саме завдяки його активній допомозі в Млієві виросла церква.

На освячення Успенського храму, яке здійснив митрополит Черкаський і Канівський Софроній, зібралася вся православна громада села, з’їхалося багато духовенства.

– Мліївська земля дала одразу двох святих мучеників, канонізованих православною церквою – церковного старосту Даниїла Мліївського, який прийняв смерть від уніатів, і священномученика Авраама Шморкуна, страченого за віру Христову восени 1937 року, – нагадав у своєму слові владика Софроній. – Саме за їхніми молитвами ми нині святкуємо день народження нового храму.

Козацький храм Архістратига Михаїла стане своєрідною візиткою "вільного козацького міста" Черкаси. Його планують спорудити при в’їзді в обласний центр. 27 жовтня Черкаська міська рада дала дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки поблизу Ювілейного парку Черкаській єпархії Української православної церкви Київського патріархату. Архієпископ Черкаський та Чигиринський Іоанн особисто інформував депутатів про проект майбутньої церкви, яка має стати центром товариства тверезості й пропаганди здорового способу життя. За задумом священиків, церква має бути дерев’яною, хоча через сумніви влади в стійкості дерева храм може постати й кам’яним. Проте і влада, і церковники зійшлися на тому, що храм має відтворити стиль козацького бароко.

Як повідомив владика Іоанн, є спонсори, завдяки яким можна побудувати дерев’яну церкву впродовж двох років, натомість кам’яна святиня стане затратнішою і будуватиметься дещо довше.

Підготував: Сергій МОГИЛКО
Джерело: Прес-Центр

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100