Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
10.01.2009 09:10

Святині Черкащини


Іллюстрація до новини "Мощі св. Макарія у Свято-Михайлівському соборі Черкас"
Мощі св. Макарія у Свято-Михайлівському соборі Черкас
Фото: Сергій КОСЕНКО
Щоб уклонитися мощам святих, не обов’язково їхати у далекі паломницькі поїздки.

Християнські свята – це не лише привід для радості, але й нагода хоч іноді згадати про духовне. Допомогти нам у цьому можуть святині, ці осердя Божественної благодаті, на які так багата черкаська земля...

"Милосердний Бог, який дарує нам численні приводи до спасіння, – нагадує святий Іоанн Златоуст, – разом з іншими шляхами відкрив і такий шлях, який може залучати нас до чесноти: залишаючи нам між іншим мощі святих. Адже гробниці святих надихають до наслідування тих, хто їх споглядає". Православні вірують, що через мощі святих Бог зцілює тих, хто з благоговінням і вірою просить про зцілення.

Мощі найшанованішого святого Черкащини – преподобномученика Макарія (Токаревського), закатованого турецькими загарбниками у 1678 році, з 1965 року спочивають у Черкасах. Нині вони доступні для поклоніння у Свято-Михайлівському кафедральному соборі, що в колишньому Першотравневому парку.

Митрополит Черкаський і Канівський Софроній радить кожному жителю області якомога частіше молитовно звертатися до святого Макарія як до одного з небесних покровителів нашої землі. Молитися можна своїми словами, можна читати церковну молитву (її текст вивішено біля мощей), або такий тропар церковнослов’янською мовою: "Ко всечестней раце многоцелебных мощей твоих, преподобномучениче Макарие, мы, грешнии, со умилением притекающе, дар исцеления приемлем: ты бо присно источаеши болящим здравие, печальным утешение и всех чтущих тя всякое исполняеши требование, молящеся Христу Богу спастися душам нашим." Дні пам’яті св. Макарія – 26 травня і 20 вересня.

Тут-таки, у Свято-Михайлівському соборі, можна поклонитися з молитвою мощам найшанованіших у православному світі святих – апостола Андрія, Георгія Побідоносця та інших. У соборі є часточки їхніх мощей, але, за вченням святих отців, ці часточки зберігають усю духовну силу, якою Бог наділив тіла святих.

Лебединський монастир на Шполянщині нещодавно став місцем спочинку мощей преподобносповідника Авакума (Старова), якого називають останнім старцем землі Черкаської. Святий Авакум – один із черкаських святих, які постраждали від комуністичного безбожного режиму. Пройшовши сталінські катівні, він Божим промислом залишився живим і продовжував священицьке служіння аж до мирної смерті у 1970-ті роки.

У Казанському соборі Чигирина покояться мощі ігумені місцевого Свято-Троїцького монастиря святої Рафаїли (Тартацької), причисленої до сонму Новомучеників і сповідників Черкаських. У 1920-х роках її по-звірячому замучили місцеві активісти на чолі з... дільничним міліціонером. Молитви матушки Рафаїли та її духовних сподвижниць явили справжнє чудо ще за життя ігумені: коли вбивці хотіли спалити її заживо, прив’язавши до дерева і обклавши сіном, розпочався сильний дощ, який загасив полум’я. Тоді шестеро катів вивезли святу на стару скотобійню, піддали її страшним тортурам і нарузі, і ще живою закопали... Нині святі мощі мучениці встановлено для поклоніння у Казанському соборі.

У Свято-Воскресенському храмі села Безпальче, що на Драбівщині, можна вклонитися часточці мощей святого Іоанна Шанхайського і Сан-Францискського. Святитель Іоанн (Максимович) після революції опинився в еміграції. Будучи єпископом, він багато молився, навіть у сильний мороз ходив босоніж, ніколи не спав у ліжку, щодня служив літургію і відвідував хворих у лікарнях. Ще за життя св. Іоанн прославився прозорливістю, цілительством та іншими чудесами.

Крім мощей святих, Черкащина багата й іншими святинями. Є й ікони, які вважаються чудотворними. У черкаському Свято-Михайлівському соборі можна помолитися перед іконою великомученика і цілителя Пантелеімона, яка славиться зціленнями недужих, а у Свято-Преображенській церкві села Мошни (Черкаський район) зберігається список чудотворної Сухокалигірської (Байбузівської) ікони Божої Матері.

Найвідоміші святі Черкаської землі:

Священномученик Макарій Переяславський і Канівський, загинув від рук турецьких загарбників.

Мученик Даниїл Мліївський (Черкаський), закатований за відмову прийняти унію.

Святитель Софроній Іркутський, духовний вихованець Красногорського монастиря, єпископ і просвітитель Сибіру.

144 новомученика і сповідника Черкаських, які постраждали від безбожного комуністичного режиму.

Підготував: Максим СТЕПАНОВ
Джерело: Прес-Центр

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100